16:45, 21 лютого 2018 р.
Степан Барна: Наша стратегія – це формування якісних об’єднаних територіальних громад та їх економічна ефективність (фото)
Тернопільщина стала лідером реформи децентралізації та була першою в Україні за кількістю утворення об’єднаних територіальних громад. Утім, процес утворення ОТГ в області було ініційовано з однією умовою: надалі громади працюватимуть в напрямі свого розширення.
Тому сьогодні перед н а ми стоїть новий виклик : зробити громади ще більш економічно ефективними та фінансово незалежними. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час наради з головами ОТГ області, яка відбулася 21 лютого в облдержадміністрації.
Під час наради, участь у які й взяли також керівники структурних підрозділів ОДА, обговорили багато важливих питань, серед яких підготовка інфраструктурних проектів у 2018 році з урахуванням змін містобудівного законодавства; освіта, медицина та послуги безпеки в умовах децентралізації; передача земель в межах населених пунктів, а також пропозиції внесення змін до перспективного плану формування територій об’єднаних територіальних громад й організація співробітництва ОТГ.
За словами очільника краю Степана Барни, сьогодні наша стратегія – це формування якісних об'єднаних територіальних громад та їх економічна ефективність. Тому надалі потрібно працювати в напрямі долучення населених пунктів до вже діючих громад .
На 2018 рік, як зазначив Степан Барна, є багато планів, за якими відповідно відкриваються нові перспективи. Це зокрема, робота в напрямі розвитку сільськогосподарського сегменту, тваринництва та створення кооперативів, розвиток сільської медицини та відновлення послуг безпеки на селі у вигляді створення місцевих пожежних та поліцейських станцій.
Що ж стосується проектів на формування інфраструктури ОТГ, то, як поінформував голова ОДА, на це загалом по державі передбачено майже 2 млрд. грн. Тернопільщина з цих коштів отримає близько 100 мільйонів.
«Нам уже завчасно потрібно готуватися до підготовки проектів та відповідально підходити до пошуку проектантів, адже з цим у нас є проблеми. Часто недобросовісні проектанти беруться за виконання цієї частини роботи і як наслідок – маємо неякісні проекти та відсутність можливості для їх реалізації», – акцентував очільник краю .
Також він зосередив увагу на тому, що ко ш тів, які виділяє держава по субвенції на формування інфраструктури ОТГ буде не достатньо, щоб осягнути роботи в повній мірі. Тому потрібне співфінансування з місцевих бюджетів.
«Без залучення ваших ресурсів нічого не вийде. Тому ми спільно маємо працювати над наповненням місцевих бюджетів. Перше, що потрібно зробити, – це легалізувати землю. Ми передаємо громадам майже 40 тис. гектарів землі, і це дозволить нарешті провести інвентаризацію. Тоді ми побачимо, хто ефективно буде використовувати землю та як її використовували раніше. Відтак, легалізація землі в громадах – це питання вашої відповідальності. Адже 100% земельного податку – це ваші ресурси. Крім того, 60% ПДФО та податок на акцизи – це також ваші доходи. Тому працюємо над тим, щоб не лише розвивалися міста, а й відроджувалися села», – підкреслив Степан Барна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...