• Головна
  • Справжній Версаль: як може виглядати після реставрації аварійний палац із Тернопільщини (фото)
13:34, 22 лютого 2018 р.

Справжній Версаль: як може виглядати після реставрації аварійний палац із Тернопільщини (фото)

Справжній Версаль: як може виглядати після реставрації аварійний палац із Тернопільщини (фото)

Щоб реалізувати увесь проект потрібна майже сотня мільйонів гривень.

Проект реконструкції графського палацу Бадені презентували у Тернополі. У майбутньому в приміщенні можуть з'явитись елітні готельні номери для туристів, приміщення для проведення конференцій та виставок, а також сам палац може стати туристичним центром громади, пише Доба.

Нагадаємо, що історична споруда знаходиться у селищі Коропець. Зараз пам'ятку намагаються повернути до життя, оскільки палац перебуває у аварійному стані.

"Палац знаходився на балансі Коропецького ліцею-інтернату. Ще раніше це була адміністративна будівля. Оскільки будинок використовувався, то це дало змогу зберегти його. Проте, купу років у палаці не проводилось жодних реставраційних робіт, лише поточні. Це призвело до того, що будівля почала руйнуватись. У 2000-х роках технічний стан палацу у деяких місцях став настільки поганим, що об'єкт закрили. Тоді ж провели ремонт даху, але цей ремонт був зроблений неякісно. Це прискорило руйнування споруди", — розповів автор проекту реконструкції Юрій Вербовецький.

Рятувати палац взялись у 2014 році. З обласного бюджету виділили кошти на проведення робіт з відновлення частини даху над входом. У 2016-2017 роках були проведені роботи по реставрації покрівлі та декоративних елементів центрального купола. Після цього розробили проектно-кошторисну документацію на реставрацію палацу.

Згідно проекту реконструкції планують відновити будівлю палацу, інтер'єри кімнат та парк.

"Згідно наших досліджень і тих фотографій, які нам вдалось знайти, то можемо сказати, що перший поверх палацу був представницького рівня. Там були дуже дорогі і пишні інтер'єри. У кожному приміщенні присутня неповторна ліпнина, декоративні елементи і також в деяких місцях збереглась оригінальна підлога, яку робили спеціально для цього палацу. Ми плануємо це все реставрувати та відновити. На другому поверсі ми плануємо зробити кілька готельних номерів та конференц-зал", — каже Юрій Вербовецький.

Згідно підрахунків Юрія Вербовецького загальна вартість реалізації даного об'єкту — 99 мільйонів гривень. З цієї суми на реставрацію палацу потрібно близько 19 мільйонів. Повністю відновити перший поверх будівлі можна за 17 мільйонів. Відтворення парку потягне на 20 мільйонів, пристосування приміщень палацу — 8 мільйонів.

В облраді кажуть, що готові надати палац в оренду інвестору, який зможе вкласти кошти у відновлення об'єкту. У березні проект реконструкції буде представлено у польському Жешові під час представлення потенціалу Тернопільщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#палац #реставрація #Коропець
live comments feed...