• Головна
  • Жителі Тернополя і навколишніх сіл по-різному будуть платити за харчування дітей у садочках
12:10, 26 лютого 2018 р.

Жителі Тернополя і навколишніх сіл по-різному будуть платити за харчування дітей у садочках

Жителі Тернополя і навколишніх сіл по-різному будуть платити за харчування дітей у садочках

Вартість харчування дітей у садочках встановили під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради. Ціни залишилися на рівні минулого року. Харчування однієї дитини протягом дня у перших молодших групах з терміном перебування 10 годин 30 хвилин або 12 годин обходиться у 1 8 гривень 50 копійок, у старшій групі, тобто дошкільній, – 22 гривні. У перших молодших групах з цілодобовим перебуванням дітей – 19 гривень 50 копійок, у старшій групі – 23 гривні. Прийняте рішення вступає у дію із першого квітня 2018 року.

Із вказаної вартості 60% оплачують батьки, а 40% – Тернопільська міська рада. Тобто, за діток, які відвідують молодші групи, батьки будуть платити, залежно від терміну перебування, 11.50 або 12.10 гривень за день. А за дітей у старшій групі – 14 або 14.60 за день. Але це поширюється тільки на дітей, які проживають у Тернополі. Якщо дитина і з сім’ї , яка живе за межами міста, то батьки оплачуватимуть повну вартість харчування, зазначену у першому абзаці. В той же час у прийнятому рішенні вказано, що оплачувати 60% від вартості харчування вони зможуть тільки за наявності відповідної угоди про здійснення міжбюджетних трансфертів між Тернопільською міською радою та об’єднаною територіальною громадою чи органом місцевого самоврядування до якої належить дитина.

Батьки, у сім’ях яких є троє і більше дітей до 18 років або до 23 років, якщо дитина навчається за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, платять за харчування тільки 50%. Якщо сім’я живе за межами Тернополя, то вони оплачують половину від 18.50 гривень, а якщо у Тернополі, то половину від 11.50 гривень.

В літній оздоровчий період, з 1 червня до 31 серпня батьківська плата збільшується на 10%. За один день вона становитиме: 20.36 гривень у перших молодших групах з терміном перебуванням дітей 10 годин 30 хвилин та 12 годин; 21.46 гривень в перших молодших групах з цілодобовим перебуванням дітей; 24.20 гривень у дошкільних групах з терміном перебування дітей 10 годин 30 хвилин та 12 годин; 25.30 гривень у дошкільних групах з цілодобовим перебуванням дітей. Для тих, хто живе у Тернополі вартість одного дня буде: 12.66 гривень, 13.30, 15.40 та 16.06 гривень, відповідно. Ті, хто має троє і більше дітей віком до 18 років, сплачуватимуть 50% від вказаних розцінок, залежно від того, де проживають.

Певні категорії дітей звільнені від плати за харчування. До них належать: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях; діти-інваліди; дітей з сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму; діти із малозабезпечених сімей; діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків; дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку у дошкільних навчальних закладах і групах спеціального призначення; діти санаторних груп з малими та затухаючими формами туберкульозу. Також не платять за харчування у садочку діти, батьки яких загинули під час участі в АТО; батьки яких отримали інвалідність під час участі в АТО; батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО, учасниками війни на території проведення АТО відповідно до висновків соціальних служб.

Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів, пише "Реально".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #садочок #харчування #оплата
Оголошення
live comments feed...