• Головна
  • Чим граються маленькі тернополяни?
11:00, 28 вересня 2012 р.

Чим граються маленькі тернополяни?

Сьогодні ми поговоримо про виробництво Китаєм дитячих іграшок. Тема вибрана не випадково: за статистикою, кожна 8 іграшка з 10, випущених в світі на сьогоднішній день, зроблена в Китаї. Уявляєте, скільки дітей граються китайськими машинками й ляльками в усьому світі?

Китай сьогодні налічує понад 6000 підприємств, що випускають дитячі іграшки. Асортимент продукції просто величезний: тут ляльки, м'які іграшки, іграшки-роботи, розвиваючі іграшки.
Ринок дитячих іграшок слідує моді і китайські виробники уважно стежать за тенденціями ринку. Треба сказати, що в Китаї існує певний розподіл по регіонах, спеціалізація. Так провінція Гуандун є центром виробництва електричних іграшок, іграшок із пластику, ляльок, а також ігрових приставок. Провінція Чжецзян славиться дерев'яними іграшками та новорічними прикрасами. А в провінціях Цзянсу і Шаньдун, в основному, виробляють м'які іграшки, пише ТОнеТО

Обсяг продажу іграшок китайського виробництва склав 15млрд. доларів.
Але не все так добре. У 2005-2007 році вибухнув гучний скандал з іграшками з Піднебесної. Китай випускає 70% іграшок під брендами відомих фірм, таких як Disney і Mattel. Кожна іграшка, якою граються наші діти, незалежно від країни, повинна мати сертифікат якості і гігієнічний висновок про свою безпеку. Компанія Mattel змушена була відкликати 1 млн. іграшок з Китаю! Це сталося через токсичність фарби, яку використовували на одному з підприємств. Як виявилося, директор заводу закупив фарбу у свого друга, не перевіривши, що буде використовувати. Директор повішався, компанія зазнала величезних збитків.

Наприклад: була конкретно відкликана машинка «сержант» за мотивами мультика «Тачки». Під відкликання потрапило 476 тис. іграшок. З них 253 тис. із США і 183 з інших країн.
У Китаї терміново було перевірено 1726 підприємств, що випускають іграшки, 764 з них, в провінції Гуандун, втратили ліцензії. 690 заводів необхідно було модернізувати. Але, хоча скандал був, китайське виробництво іграшок не збиралося здавати свої позиції. На сьогоднішній день третина іграшок в Америці - це іграшки китайського виробництва.

Небезпеки, які таять в собі іграшки китайського виробництва: вміст токсичних речовин, а саме формальдегіду, важких металів, фталату. Підвищений вміст даних речовин в іграшках призводить до розвитку алергічних реакцій у дітей, порушень розумового розвитку, шкірних висипань у вигляді дерматиту. Особливо це стосується немовлят. Вони найменш захищені. Деякі неякісні фарби можуть викликати прояви бронхіальної астми, з якою дуже нелегко боротися в подальшому. Батьки, будьте пильні! Звучить дещо пафосно, але за змістом вірно.

Рекомендації при покупці іграшок китайського виробництва:

1. Не купуйте іграшки на базарі: вже там сертифіката якості немає точно.
2. Іграшка повинна бути упакована, якщо вона не упакована, то ви не зможете понюхати неприємний запах, який видає фарба.
3. Перевірте іграшку, особливо для малюків до 3-х років, на наявність гострих країв, дрібних деталей, неякісних перук у ляльок.
4. Якщо ви купили іграшку з пластмаси, то обов'язково ретельно вимийте її з милом: перевірте на зміну кольору, чи не злазить фарба при терті. Пластмасові іграшки не повинні містити поліхлорвінілу.
5. Не радимо категорично купувати ароматизовані іграшки: аромати можуть викликати алергію.
6. Якщо купуєте дерев'яну іграшку, то краще вибирайте не лаковану.
7. Ретельно аналізуйте іграшку з точки зору нанесення шкоди дитині. Набори для хімічних дослідів, протигази для дітей, дитячі наручники не повинні використовуватися без нагляду батьків.

Особливо обурюють брязкальця китайського виробництва: часто вони не упаковані, колір термоядерний, коли ними потрясти, то звук неймовірно гучний, який може злякати дитину. До того ж усередині брязкальця часто є дрібні кульки, а сама конструкція не є герметичною, тобто кульки можуть випасти. Варто відзначити, що іграшки, які Китай виробляє для Європи мають маркування «СЕ», крім цього на упаковці можуть бути і ін товарні знаки: Confiance texstile, Oko-test та ін. Іграшки для Європи чудово упаковані, кольори у них менш отруйні, на упаковці є застереження і всі товарні знаки. До Європи у китайських виробників більш завбачливе відношення. Наш же ринок і наші магазини буквально завалені котрафактним товарами китайського виробництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" таємно руйнує організм, біду розпізнають лиш за цими ознаками": лікар про останню надію хворих
"Штам "Дельта" приховано знищує легені, тільки ця дія врятує вам життя": лікар про найстрашнішу загрозу вірусу
"Земля пішла з-під ніг від слів Притули": співак з Тернополя вийшов на сцену у шоу "Україна має талант - 2021" (ВІДЕО)
"Штам "Дельта" знищує здоров'я за лічені години, медики терміново порадили перелік рятівних дій": лікар про хитрість вірусу
Оголошення
live comments feed...