• Головна
  • На Тернопільщині скелелази відкрили маленьку Швейцарію
12:00, 1 жовтня 2012 р.

На Тернопільщині скелелази відкрили маленьку Швейцарію

Унікальний скельний район у Кременці відкрили місцеві та скелелази з Рівненщини.

Новий кам'янистий район називають маленькою Швейцарією. Порода скель досить цікава - це пісковик з вапняком та кременем. Відтак і форми скель оригінальні.

«Якщо у Карпатах звикли бачити більше опуклі гладкі скелі, то в Кременці вони з вгинами та дірками, - розповів інструктор з альпінізму гірського клубу «Тернопіль» Юрій Павкін. - На нових скелях є дірки у палець і кулак, часто з гострими краями, а є «хвильки». На перший погляд, можна братись за будь-яку, але коли лізеш, необхідно вибирати, що насправді міцна».

Орієнтовна висота скель – 3-8 метрів. Такі скелі і рельєф зустрічаються тільки в Кременецьких горах, Товтрах, Медоборах, впевнений альпініст.

Здається, що невеличкий скельний район в Кременецьких горах вирваний десь із Тирольських Альп і перенесений на Тернопілля, а Кременецькі гори ніби продовження їх хребтів, — каже Юрій Павкін. — Їх можна порівняти і з французьким Вердоном, іспанською Коста Бланкою, італійськими Доломітами - все найкраще, де довелось побувати. Але найбільше тішить, що Кременець так близько від Тернополя і туди не потрібно шенгенвізи. А навколишні краєвиди та дикий боулдерінг не зустрінеш ніде!

Один зі скельних районів Кременця - Дівочі скелі - був відомим раніше, а скелі Сутінкова Зона та Андеграунд - нові групи скель. Їх скелелази і “окультурюють” зараз.

Ми чистимо скелі від моху, гілляки збираємо, хвою, щоби не покалічитися під час лазіння, — каже він. — Та головне, проводимо своєрідну екологічну акцію: визбируємо там усі ті пляшки, консервні банки та інше сміття, яке залишають за собою відпочиваючі.

У нових скелях тернополяни склали і нові маршрути, наприклад «Первенець», «Ноу проблем», «Дівочі сльози» тощо. Скажімо, останню скелю назвали через краплі води, що постійно капають із каміння та асоціюються зі сльозами, пише Номер один.

«Дістатись до скелі можна пішки з автовокзалу. Це займе 20-30 хв. Можна їхати машиною через Замкову гору, - зазначив Юрій. - Води нагорі немає, тож необхідно брати з собою».

У цьому скельному районі можна потренуватись і просто гарно провести час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...