• Головна
  • На Тернопільщині більшає "сонячних" дітей, – констатують фахівці
20:02, 21 березня 2018 р.

На Тернопільщині більшає "сонячних" дітей, – констатують фахівці

На Тернопільщині більшає "сонячних" дітей, – констатують фахівці

Минулого року в регіоні народилося вісімнадцять «сонячних» діток. Проте це захворювання – не вирок, стверджують експерти. Якщо розвивати дитину, можна отримати значні результати.

Дітей із синдромом Дауна називають сонячними, оскільки вони завжди веселі та життєрадісні, – каже керівник центру «Бебіко» Ольга Гордієнко. Однак проблемою залишається прийняття таких діток суспільством.

«Зазвичай, такі дітки повністю відтворюють поведінку того середовища, у якому проживають. Тому питання соціалізації для них дуже важливе. В нашому центрі також є непогані результати. Двоє з дванадцяти первачків пішли у спецзаклад, десятеро навчаються у загальноосвітній школі. Для нас найголовніше – це соціалізація таких діток, щоб вони почали відвідувати звичайні садочки, школи. В нас працює вісім психологів, вони проводять індивідуальні, групові та інтегровані заняття. Я також звертаюся до батьків, які мають таких діток – не замикайтеся, є багато людей, фахівців, які готові допомогти», – пояснює зз директор центру сприянням дітям із синдромом Дауна Ольга Гордієнко.

В області питання інклюзивної освіти залишається відкритим. Оскільки чимало батьків здорових школярів відмовляється, щоб з ними навчалися «сонячні діти».

#Тернопільщина #"сонячні"_діти

Коментарі

Оголошення
live comments feed...