• Головна
  • На Тернопільщині облаштують сонячну електростанцію за 100 мільйонів євро
16:09, 27 березня 2018 р.

На Тернопільщині облаштують сонячну електростанцію за 100 мільйонів євро

На Тернопільщині облаштують сонячну електростанцію за 100 мільйонів євро

За участю голови РДА Ігоря Яворського відбулись громадські слухання в селі Лопушани з питання будівництва та розміщення сонячної електростанції на двох земельних ділянках загальною площею 64,1 га та потужністю 22,78 МВт на території Гукалівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області (за межами населеного пункту).

Про це йдеться на сайті Зборівської РДА.

На зустрічі були присутні перший заступник голови РДА Михайло Бігус, в.о. начальника відділу архітектури, містобудування, розвитку інфраструктури та ЖКГ райдержадміністрації Ігор Шуберт, депутат Зборівської райради Степан Прінь, а також Чун Хен – директор компанії «Донсо ЛТД» (Республіка Корея).

Мережеві сонячні фотоелектричні станції – один із видів електростанцій, що використовують для генерування електрики альтернативні джерела енергії. Сонячні батареї перетворюють енергію сонячного випромінювання в змінний струм, який потім надходить у загальну електромережу. Мережеві сонячні системи, як об’єкт сонячної енергетики, можуть використовуватись як для генерації екологічно безпечної електроенергії з метою подальшої реалізації в загальнодержавну електромережу за зеленим тарифом, так і для вироблення електроенергії для власного споживання. Загальна вартість проекту – близько 100 млн. євро.

«Даний проект має ряд переваг для Зборівського району. По- перше, сільський бюджет додатково наповниться коштами в розмірі близько 600-900 тисяч гривень від орендної плати (залежно від вартості землі та орендної ставки), що значно покращить соціально- економічний стан громади. По- друге, на майбутньому підприємстві працюватиме 20-30 осіб та сезонні робітники, що дасть змогу працевлаштуватись жителям Зборівщини і зменшить рівень безробіття в районі»,- наголосив Ігор Богданович.

У ході обговорень місцева громада підтримала проект розміщення сонячної електростанції на території Гукалівської сільської ради. У свою чергу, інвестори обіцяли сприяти соціально- економічному розвитку місцевої громади зокрема та району в цілому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #електростанція #сонячна
Останні новини
Оголошення
live comments feed...