У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО)

У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей, Наталія Наконечна
Пропонуємо людям, що цікавляться сакральним та замковим туризмом і просто люблять мандрувати, здійснити віртуальну мандрівку у Тернопільську область.

Серед пагорбів і лісів, у стінах старовинного палацу знайшов притулок римо-католицький жіночий монастир. Тут приймають прочан з усієї України та з інших країн, незалежно від віросповідання. Головне, щоб люди мали Бога у серці і їхали із світлими намірами. Римо-католицький монастир сестер непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, що у селі Язловець на Тернопільщині,–прекрасне місце для пізнання та відпочинку, молитов та духовного відновлення. Протягом усього року сюди приїздять групи дітей та підлітків на духовні реколекції (віднови), під час яких вони моляться, навчаються, працюють, здійснюють цікаві екскурсії історичними пам'ятками. Раді тут і сімейним парам, і одиноким подорожнім, пише Є.

Біля гробу засновниці обителі Блаженної Марцеліни Даровської жінки прохають про первістків, а також про зцілення хворих дітей.

Палац добудований біля замку у ХVІІІ столітті Олександром Конєцпольським.

За словами настоятельки монастиря матері Тетяни, можна пригадати чимало чудесних випадків. А скільки сімей, які колись приїздили молитися про народження дитини, тепер повертаються разом зі своїми нащадками з вдячними молитвами!

“Про одні божі ласки ми знаємо, про інші–ні. Буває, що хтось залишає у склепі біля гробу матері Марцеліни квіти чи інші підношення на знак подяки, а до нас не заходить. Ми просимо усіх, у кого сталися позитивні події, дати про це знати”, – каже настоятелька.

Монастир має давню історію. Його засновниця Марцеліна Даровська народилася у 1827 році неподалік Умані. Ще у дитинстві вона робила добрі справи та відчула поклик до чернечого життя. Однак пообіцяла хворому батькові не йти у черниці, а вийти заміж. Добра жінка зробила щасливим і свого чоловіка, і дітей, однак у 25 років залишилися вдовою, а пізніше ще й втратила сина.

У 1862 році барон Блажовський, якому належав палац у Язлівці, передав його та розкішний навколишній парк під монастир. Палац перебував у поганому стані, і сестри власними руками та за допомогою місцевої громади відновлювали його.

Метою Марцеліни було не лише присвятити своє життя Богові, а й допомагати людям. Вона відкрила безкоштовну школу для дівчаток, у якій велику уваги приділяли духовному вихованню.

У 1874 році у Язлівці збудували велику гробницю за зразками римського некрополя. Унікальний склеп, аналогів якому немає в Україні, зберігся і донині. У ньому поховано 84 сестер, в тому числі, і засновницю монастиря Марцеліну, яка померла у 1911 році.

Тепер на території монастиря діє музей Марцеліни Даровської, відновлені молитви у каплиці, куди привезли та освятили копію скульптури Матері Божої Язловецької. Оригінал, створений у 1883 році скульптором Томашем Сосновським і відомий численними чудесними оздоровленнями, черниці вивезли у Польщу після закриття монастиря у 1946 році.

Крім паломників, Язловець може зацікавити любителів замкового туризму. Адже старовинний палац, у якому розміщений монастир, та руїни замку, що стоять поряд, мають свою історію та легенди. Але це вже зовсім інша історія...

Вхід на територію замку платний: 15 грн. для дорослих і 10 грн. для дітей.

Зв'язатися із сестрами монастиря Непорочного Зачаття, що розташовується у селі Язловець Бучацького району Тернопільської області, можна за телефонами:(067) 84-95-490, (067) 84-96-400, (03544) 414-86.

У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-1
У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-2
У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-3 У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-4 У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-5 У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-6 У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-7 У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-8 У Язлівці на Тернопільщині моляться за первістків та здоров'я дітей (ФОТО), фото-9
Тернопільщина замок монастир Язлівець
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі