На Тернопільщині з початку літа можуть істотно зрости ціни навіть на найдешевші цигарки

На Тернопільщині з початку літа можуть істотно зрости ціни навіть на найдешевші цигарки, Наталія Наконечна

Тернополян, котрі палять, чекають невтішні новини. Міністерство фінансів України підготувало законопроект про збільшення цін на усі дешеві марки сигарет.

За попередньою інформацією, подорожчання планується на початку літа. Відтак, якщо документ приймуть, найдешевша пачка сигарет коштуватиме майже 27 гривень. Зараз в дешевому сегменті ціна на сигарети коливається в діапазоні від 18-22 гривень.

Якщо говорити загалом по Україні, то таке підвищення торкнеться третини всіх курців в країні, яких за оцінками Світового банку, налічується понад 7 млн. Багато з тих, хто курить, (майже два-три мільйони) - це люди небагаті, які і нинішні ціни на сигарети ледве тягнуть, і часто економлять на чомусь іншому. Якщо ціна знову зросте, їм доведеться економити ще більше, або ж шукати можливість купити "сіру" продукцію.

До слова, виробляють дешеві сигарети в основному невеликі українські фабрики, і вони не зможуть конкурувати з міжнародними концернами, якщо їм доведеться підняти ціну. Сьогодні ціна - це їхня головна конкурентна перевага, пише "Тернополяни".

При такому стані речей заяви про наповнення казни і боротьбу за здоровий спосіб життя звучать дещо сумнівно... У підсумку частина тютюнового ринку піде в тінь, купівельна спроможність українців впаде, а низка виробників збанкрутує і перестане платити зарплати і податки. Де тут вигода держави і бюджету?

При цьому, у виграші точно будуть міжнародні тютюнові виробники ("Брітіш-Амекен Тобакко", "Філіп Морріс Україна", "Джей Ті Інтернешнл Україна"), які руками чиновників сьогодні хочуть зачистити український ринок від місцевих конкурентів. Ще "в плюсі" виявиться дистриб'ютор сигарет компанія "Тедіс". І, звичайно ж, конкретну особисту вигоду отримають чиновники і депутати, які сьогодні так активно лобіюють прийняття цього законопроекту.

Тернопільщина цигарки подорожчання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі