Тернополянка розповіла, навіщо утримує в квартирі мурашину ферму (ФОТО)

Тернополянка розповіла, навіщо утримує в квартирі мурашину ферму, Наталія Наконечна

Люди можуть дивитися безупинно на три речі: як горить вогонь, як тече вода і, як працюють інші. А точніше, як працюють…мурашки. Так, ці домашні улюбленці дуже цікаві. Ольга Гордієнко розповідає про них з таким захопленням, що просто забуваєш, що це всього на всього маленькі, коричневі комашки і думаєш, що мурашки вже повноправні домашні улюбленці на рівні з собаками й котами.

А мурашина ферма – це не просто хобі, це справжній живий острів, де діють закони природи, і дружні сім’ї ведуть активний спосіб життя. Тут кожен день все по-новому.– Чому обрали саме таких незвичних домашніх улюбленців?– Ця історія розпочиналася із не менш незвичних улюбленців – равликів. Бо насправді, нам підходять такі домашні тваринки, які потребують найменше догляду, але водночас є якимись цікавими, екзотичними. І от, в інтернеті я прочитала про можливість мати ось таку мурашину ферму.Розкажіть, що таке взагалі мурашина ферма. Як вона виглядає, бо ж мурашки можуть пробиратися скрізь і навіть втікати.Це надрукована на принтері пластмасова хатинка, з прозорою поверхнею і є окрема кімнатка для годування і для води. Тобто мурашки живуть на фермі, в будиночку, мають окремі кімнатки – їдальню, вітальню. Ці відділення ми називаємо «аренами».– А які ваші мурашки, чи мирні?– Вони насправді войовничі. І вони бувають трьох видів: воїни, матка і робочі та ті, яких я називаю «нянями», бо вони доглядають за малечею. Це наче окремі касти.– А ви знаєте, скільки їх там на фермі є?

– Коли купували колонію, то було 25 мурашок, а зараз я їх вже й порахувати не можу. Їх передали нам поштою у пробірках, то тоді можна було якось порахувати. Зараз десь мабуть вже біля 100, а може й більше. Ви знаєте, навіть не обов’язково їх купувати. Можна взяти мурах в парку чи на подвір’ї і доглядати за ними. Процес такий самий буде.– Якого догляду вони потребують?– За ними доглядає син. Годує насінням, яке їдять звичайні папуги, є таке у зоомагазинах у Тернополі і також п’ютькип’ячену воду, з під крану води їм не можна. Також ми даємо їм черв’яків.

Бо мурашкам потрібен білок. І ще різних мушок. В будиночку сильно прибирати не потрібно, бо мурашки сміття, яке у них назбирується, виносять за межі тієї локації, де вони живуть. Його просто періодично потрібно звідти забирати. Насправді, все це дуже цікаво, можна влаштовувати мурашині бої, випускати їх на арени і дивитися, як вони між собою змагаються. Ми можемо довго дивитися довго, спостерігати за ними через лупу. Мені навіть за ними цікавіше дивитися, ніж за рибками. А син їх навіть бере на руки.-В чому суть такого утримання мурашок?-Це добрий приклад для дітей. Ми навчаємося від них бути працьовитими, зібраними, наполегливими. Можна сказати, це допомагає вихованню. Дуже корисні для нас ці мурашки.Отож, як бачимо, насправді мурашки не нудні, як комусь може здатися на перший погляд. У них зовсім не має вільного часу, вони постійно в русі: будують, воюють, створюють, розвивають. Спостерігаючи за їхніми діями можна багато чому навчитися. Наприклад, витривалості, наполегливості і працелюбності, пише "Галас".

Тернополянка розповіла, навіщо утримує в квартирі мурашину ферму (ФОТО), фото-1 Тернополянка розповіла, навіщо утримує в квартирі мурашину ферму (ФОТО), фото-2
Тернопіль квартира мурахи ферма
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі