Сім’я з Тернополя створила реєстр потенційних донорів кісткового мозку

Сім’я з Тернополя створила реєстр потенційних донорів кісткового мозку, Антоніна Сімаченко

Стоматологічна сім’я Куць-Гуцалюк з Тернополя та їхні друзі створили недержавний реєстр потенційних донорів кісткового мозку.

“Ми хочемо об’єднати людей, які готові врятувати життя ближнього, — повідомляюють координатори центру. — Врятувати, поділившись частинкою себе, частиною своїх клітин. Це — ліки від лейкозів та інших захворювань, які лікуються трансплантацією кісткового мозку. Донація гемопоетичних стовбурових клітин для пересадки кісткового мозку схожа в більшості випадків з донацією крові (тромбоцитів) і є цілком безпечною для донора, адже його стовбурові клітини повністю відновлюються за кілька тижнів”.

Реєстр донорів створено, щоб в короткі терміни можна було знайти донора для хворого та вилікувати його. Аналіз для одного охочого стати потенційним донорм недешевий – 52 євро. Організатори проекту насамперед шукають людей, які готові можливо колись поділитися своїми клітинами для збереження життя ближнього, а також людей, які можуть оплатити свій аналіз, пише Погляд

“Тому, якщо ти – ця людина, пиши в коменти чи приват, — йдеться на сторінці БФ “Український реєстр донорів кісткового мозку”. — Якщо є запитання, пиши. Якщо є бажання профінансувати більше аналізів – пиши, якщо є бажання просто бути донором -пиши!”

Тернопіль реєстр кістковий_мозок донори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі