Переконливі перемоги програмістів ТНТУ ім. І. Пулюя

У Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя нещодавно відбувся I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM-ICPC 2018 (Association for Computing Machinery – International Collegiate Programming Contest).

Базою для проведення олімпіади було визначено комп’ютерні та наукові лабораторії кафедр факультету комп’ютерно-інформаційних систем. Задіяне апаратне та програмне забезпечення є одним з найпотужніших у Тернопільському регіоні.

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування – це щорічна система масових очних змагань у творчому застосуванні отриманих знань, умінь і навичок командної роботи з комп’ютерної алгоритмізації та створення ефективних програм серед студентських команд вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Метою олімпіади є створення умов для формування і підготовки університетських команд для участі в командній студентській першості світу з програмування АСМ-ICPC. Олімпіада є складовою частиною відбіркових змагань Першості світу і проводиться за погодженими правилами. Всі учасники олімпіади реєструються як учасники Першості світу.

В олімпіаді взяли участь команди вищих навчальних закладів міста Тернополя та області (загалом 47 команд), зокрема: Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету, Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола, Технічного коледжу ТНТУ, Гусятинського коледжу ТНТУ, Зборівського коледжу ТНТУ. Також цьогоріч участь у Шкільному Дивізіоні змагань взяли 2 шкільні команди, представники Тернопільської гімназії ім. І. Франка.

Уже стало приємною багаторічною традицією, що програмні інженери, вихованці кафедри програмної інженерії під керівництвом тренера – старшого викладача кафедри комп’ютерних систем та мереж Петрик Оксани Юліанівни вкотре перемагають на 1 етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування серед вищих навчальних закладів міста Тернополя та області. Це вказує не лише на високий рівень математичної та ІТ-підготовки, але й сприятливий мікроклімат в колективі науковців і студентівта індивідуальні результативніформи роботи з обдарованою молоддю.

Слід зауважити, що залучення студентів до наукової роботи і проектів в рамках наукової спеціалізаціїтаміжнародної науково-освітньої кооперації IT-кафедр університету, зокрема кафедр програмної інженерії, комп’ютерних наук та комп’ютерних систем та мереж, передусім, індивідуальний підхід до роботи з обдарованою молоддю, поглиблене вивчення двох основних європейських мов, відбір і постійна підготовка студентів до участі у Всеукраїнськихта міжнародних олімпіадах, конкурсах, літніх і зимових школах, стажуваннях та академічній мобільності у провідних європейських університетах (реальні діючі спільні науково-освітні програми з провідними французькими, німецькими та польськими вищими навчальними закладами: Університет П’єра і Марії Кюрі Сорбона Париж 6, Університет Блеза Паскаля, Університет м. Шмалькальден, Люблінська політехніка та ін.) є визначальними чинниками, що в комплексі з основною освітньою підготовкою визначають високий рівень якості підготовки майбутнього програмного інженера та IT-фахівця. Саме тому і провідні IT-роботодавці найбільше зацікавлені у таких випускниках та такій підготовці, що здійснюється в ТНТУ. Студенти в цьому швидко переконуються. Беручи активну участь у таких заходах, вони набувають величезного практичного досвіду розв’язувати складні задачі, нестандартно мислити, коректно формулювати свої думки,досвіду командної роботи і головне – іти вперед і разом перемагати. З іншого боку, це також спілкування з майбутнім роботодавцем, отримання не надуманого, а реального уявлення про майбутню роботу. Для того, щоб досягти таких результатів, потрібно постійно шукати нові форми,підходи і мотивації фахової підготовки.

Вітаємо всіх учасників і переможців!

Склад команд-переможців:

І місце —TNTU_YeahBoi (9 розв’язаних задач), Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра програмної інженерії.

Переможці олімпіади – команда TNTU_YeahBoi

1.Заяць Володимир, гр. СП-51

2.Бармак Ігор, гр. СП-51

3.Заярний Микола, гр. СП-11

(тренер – старший викладач кафедри комп’ютерних систем та мереж Петрик Оксана Юліанівна)

ІІ місце — команда  TNPU_StackTrace (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка)


Нагородження призерів олімпіади (команда TNPU_StackTrace, 2-місце)

ІІІ місце — команда TNTU_TNT (Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра програмної інженерії)


Нагородження призерів олімпіади (команда TNTU_TNT, 3-місце)

1.Зашко Богдан, гр. СП-31

2.Приведа Оксана, гр. СП-31

3.Борівець Богдан,гр. СП-31

(тренер – старший викладач кафедри комп’ютерних систем та мереж Петрик Оксана Юліанівна)

Команди-переможці І етапу нагороджені відповідними сертифікатами, а також зможуть представляти Тернопільську область на ІІ етапі олімпіади (1/4 світового фіналу).


Організатори та переможці олімпіади

У ІІ етап Всеукраїнської олімпіади також виходять наступні команди:

-HCTNTU_Team5 – команда Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-TNTU_Rangers – команда Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-TNPU_mathematic – команда Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка

-HCTNTU_Team4 – команда Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-ZC-TNTU_Prime - команда Зборівського коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-C_TC_TNTU_ICTeam – команда Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-TNTUCH_Comand_A – команда Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

-TNEU_FCIT_Dream_Team – команда Тернопільського національного економічного університету.

Серед шкільних команд участь взяли дві команди, що представляють Тернопільську гімназію ім. І. Франка:

s_IFUGT_Eagles(x86) – у складі: Олександр Сергійович Струк, Андрій Олександрович Третьяков, Валерій Денисович Хілініч, Василь Олегович Барна(тренер).

s_IFUGT_StackOverFlow - у складі: Богдан Олегович Зозуляк, Мирослав Іванович Тригубець, Михайло Олегович Миколенко, Василь Олегович Барна (тренер).

Перемогу, та можливість представляти Тернопіль у 2-му етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування, серед шкільних команд здобула команда s_IFUGT_Eagles(x86).


Реєстрація команд та жеребкування робочих місць


Відкриття олімпіади


Оголошення регламенту та правил проведення олімпіади


Командне розв’язування завдань

Вручення сертифікатів

ТНТУ новини_ТНТУ Тернопільський_націанальний_технічний_університет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Пригоди
В Одесі патрульна поліція застосувала силу, аби затримати власника однієї з торгових точок, який нібито порушував правила карантину.Відео інциденту 5 квітня опублікувало місцеве видання "Думская".На кадрах видно, як правоохоронці силою затримали чоловіка після кількахвилинного діалогу. "Думская" пише, що затриманий підприємець Петро Юрочкін нібито потрапив до лікарні з розтягненням та струсом мозку. За словами підприємця, поліцейський слідував за ним до лі...
Пригоди
Як відомо, на час карантину у Тернополі заборонили працювати ломбардам. Проте деякі із них вирішили, що така заборона їх не стосується. Пише Терен. Вчора, 4 квітня, тернополяни уже встигли зафіксувати двох порушників, які не зважаючи на чималий розмір штрафу продовжують працювати. До  слова, Кабінет Міністрів дозволив ломбардам запрацювати знову, проте остаточне рішення було за владою на місцях. Тож під час засідання Штабу із подолання надзвичайної ситуаці...
Суспільство
Лабораторний тест не виявив коронавірусу в жінки, яка померла в пологовому будинку Івано-Франківська 1 квітня. Про це в суботу повідомив мер міста Руслан Марцінків. Пише "LB"."Жінка, яка померла в міському пологовому будинку, у неї не виявили коронавірусу ПЛР-системою. Це свідчить про те, що жінка померла з іншої причини", - розповів він у фейсбуці.Несподівано померла жінка була на 36-му тижні вагітності. Лікарі провели розродження, дитину помістили в реан...
Суспільство
Знайомство з Монастириським районом для широкої української аудиторії розпочалось 25 березня, коли там від коронавірусної хвороби помер 68-річний чоловік (мешканець села Ковалівка, Монастириський район). На сьогодні цей район є найбільш ураженим в Україні. За інформацією Тернопільського штабу для боротьби з коронавірусом, в області підтверджено (станом на ранок 2 квітня) 111 хворих, з них 83 є жителями Монастириського району: 10 лікарів, 14 медсестер, 8 мо...
Суспільство
Попри карантин, деякі церкви на Тернопільщині організовують богослужіння за участю значної кількості людей, – повідомив начальник ГУ Нацполіції області Олександр Богомол. Зокрема, нехтує вимогами російська православна церква, пише "ZZ". У поліції зареєстрували кілька порушень щодо релігійної діяльності в період карантину. Втім, дотепер керівників церков і прихожан не штрафували. «Відповідно до правил, які затвердив Кабінет Міністрів України, не можна прово...
Пригоди
Художниця Людмила Круп’як зробила годинник із фанери, шпаклівки і гіпсу. У деталях показує техніку, як застосувати і скульптурний живопис, і литі квіти. У результаті – оригінальний годинник у квітах. Показує Суспільне.Демонструючи різні техніки, розмірковує про час. Вважає, що час працює на людину саме тоді, коли вона набирається позитивних вражень в подорожах, стосунках або улюбленій справі.– Позитив саме у новизні і відкриттях, – каже Людмила. – Буває й...
Суспільство
Тернопільська кінокомісія з ініціативи її голови Леоніда Бицюри започаткувала серію пізнавальних роликів, які інформуватимуть населення, як правильно поводитися під час пандемії. Пише ЗЗ.Як сподіваються ініціатори акції, це дозволить в найкоротший час побороти інфекцію і повернутися до звичного життя. Серія йтиме під назвою “Прості речі рятують життя” і виготовлятимется за підтримки соцально-відповідального бізнесу Тернопільщини.Перший ролик виготовлено за...
Суспільство
Порожні вулиці та бігові доріжки, поодинокі автівки на вулицях і незвично тихі парки. Ось такий нині Тернопіль на карантині.  Погляньте разом із Т1 на наше місто в цю пору згори - епічні кадри та неймовірно красиві краєвиди. Мандруйте Тернополем, не виходячи з дому.
Пригоди
Відео про те, як поліцейські намагаються пояснити несвідомим громадянам, що ті порушують Закон оприлюднили на YouTube та соцмережі. У ролику видно, що люди вороже ставляться до правоохоронців та не визнають своєї провини. Пише Терен.Небайдужий очевидець ситуації спочатку зробив зауваження порушникам за те, що вони викинули та підпалили сміття на березі річки.Проте, коли ті не відреагували, викликав на місце пожежників та поліцію. Судячи з фото, пожежу таки...