Переконливі перемоги програмістів ТНТУ ім. І. Пулюя

Переконливі перемоги програмістів ТНТУ ім. І. Пулюя, Оксана Федоришин

У Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя нещодавно відбувся I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM-ICPC 2018 (Association for Computing Machinery – International Collegiate Programming Contest).

Базою для проведення олімпіади було визначено комп’ютерні та наукові лабораторії кафедр факультету комп’ютерно-інформаційних систем. Задіяне апаратне та програмне забезпечення є одним з найпотужніших у Тернопільському регіоні.

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування – це щорічна система масових очних змагань у творчому застосуванні отриманих знань, умінь і навичок командної роботи з комп’ютерної алгоритмізації та створення ефективних програм серед студентських команд вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Переконливі перемоги програмістів ТНТУ ім. І. Пулюя, фото-1
Переконливі перемоги програмістів ТНТУ ім. І. Пулюя, фото-1

Метою олімпіади є створення умов для формування і підготовки університетських команд для участі в командній студентській першості світу з програмування АСМ-ICPC. Олімпіада є складовою частиною відбіркових змагань Першості світу і проводиться за погодженими правилами. Всі учасники олімпіади реєструються як учасники Першості світу.

В олімпіаді взяли участь команди вищих навчальних закладів міста Тернополя та області (загалом 47 команд), зокрема: Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету, Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола, Технічного коледжу ТНТУ, Гусятинського коледжу ТНТУ, Зборівського коледжу ТНТУ. Також цьогоріч участь у Шкільному Дивізіоні змагань взяли 2 шкільні команди, представники Тернопільської гімназії ім. І. Франка.

Уже стало приємною багаторічною традицією, що програмні інженери, вихованці кафедри програмної інженерії під керівництвом тренера – старшого викладача кафедри комп’ютерних систем та мереж Петрик Оксани Юліанівни вкотре перемагають на 1 етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування серед вищих навчальних закладів міста Тернополя та області. Це вказує не лише на високий рівень математичної та ІТ-підготовки, але й сприятливий мікроклімат в колективі науковців і студентівта індивідуальні результативніформи роботи з обдарованою молоддю.

Слід зауважити, що залучення студентів до наукової роботи і проектів в рамках наукової спеціалізаціїтаміжнародної науково-освітньої кооперації IT-кафедр університету, зокрема кафедр програмної інженерії, комп’ютерних наук та комп’ютерних систем та мереж, передусім, індивідуальний підхід до роботи з обдарованою молоддю, поглиблене вивчення двох основних європейських мов, відбір і постійна підготовка студентів до участі у Всеукраїнськихта міжнародних олімпіадах, конкурсах, літніх і зимових школах, стажуваннях та академічній мобільності у провідних європейських університетах (реальні діючі спільні науково-освітні програми з провідними французькими, німецькими та польськими вищими навчальними закладами: Університет П’єра і Марії Кюрі Сорбона Париж 6, Університет Блеза Паскаля, Університет м. Шмалькальден, Люблінська політехніка та ін.) є визначальними чинниками, що в комплексі з основною освітньою підготовкою визначають високий рівень якості підготовки майбутнього програмного інженера та IT-фахівця. Саме тому і провідні IT-роботодавці найбільше зацікавлені у таких випускниках та такій підготовці, що здійснюється в ТНТУ. Студенти в цьому швидко переконуються. Беручи активну участь у таких заходах, вони набувають величезного практичного досвіду розв’язувати складні задачі, нестандартно мислити, коректно формулювати свої думки,досвіду командної роботи і головне – іти вперед і разом перемагати. З іншого боку, це також спілкування з майбутнім роботодавцем, отримання не надуманого, а реального уявлення про майбутню роботу. Для того, щоб досягти таких результатів, потрібно постійно шукати нові форми,підходи і мотивації фахової підготовки.

Вітаємо всіх учасників і переможців!

Склад команд-переможців:

І місце —TNTU_YeahBoi (9 розв’язаних задач), Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра програмної інженерії.

Переможці олімпіади – команда TNTU_YeahBoi

1.Заяць Володимир, гр. СП-51

2.Бармак Ігор, гр. СП-51

3.Заярний Микола, гр. СП-11

(тренер – старший викладач кафедри комп’ютерних систем та мереж Петрик Оксана Юліанівна)

ІІ місце — команда  TNPU_StackTrace (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка)


Нагородження призерів олімпіади (команда TNPU_StackTrace, 2-місце)

ІІІ місце — команда TNTU_TNT (Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра програмної інженерії)


Нагородження призерів олімпіади (команда TNTU_TNT, 3-місце)

1.Зашко Богдан, гр. СП-31

2.Приведа Оксана, гр. СП-31

3.Борівець Богдан,гр. СП-31

(тренер – старший викладач кафедри комп’ютерних систем та мереж Петрик Оксана Юліанівна)

Команди-переможці І етапу нагороджені відповідними сертифікатами, а також зможуть представляти Тернопільську область на ІІ етапі олімпіади (1/4 світового фіналу).


Організатори та переможці олімпіади

У ІІ етап Всеукраїнської олімпіади також виходять наступні команди:

-HCTNTU_Team5 – команда Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-TNTU_Rangers – команда Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-TNPU_mathematic – команда Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка

-HCTNTU_Team4 – команда Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-ZC-TNTU_Prime - команда Зборівського коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-C_TC_TNTU_ICTeam – команда Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя

-TNTUCH_Comand_A – команда Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола

-TNEU_FCIT_Dream_Team – команда Тернопільського національного економічного університету.

Серед шкільних команд участь взяли дві команди, що представляють Тернопільську гімназію ім. І. Франка:

s_IFUGT_Eagles(x86) – у складі: Олександр Сергійович Струк, Андрій Олександрович Третьяков, Валерій Денисович Хілініч, Василь Олегович Барна(тренер).

s_IFUGT_StackOverFlow - у складі: Богдан Олегович Зозуляк, Мирослав Іванович Тригубець, Михайло Олегович Миколенко, Василь Олегович Барна (тренер).

Перемогу, та можливість представляти Тернопіль у 2-му етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування, серед шкільних команд здобула команда s_IFUGT_Eagles(x86).


Реєстрація команд та жеребкування робочих місць


Відкриття олімпіади


Оголошення регламенту та правил проведення олімпіади


Командне розв’язування завдань

Вручення сертифікатів

ТНТУ новини_ТНТУ Тернопільський_націанальний_технічний_університет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Сьогодні близько 2-ї години ночі у Тернополі впіймали нетверезого водія. Чоловік перевищив допустиму норму алкоголю у 9 разів. Як повідомили у Патрульній поліції, кермувальника автомобіля ВАЗ 2109 зупинили на проспекті Злуки через порушення ПДР.Під час розмови правоохоронці помітили у нього ознаки сп'яніння.Чоловік погодився пройти огляд у присутності двох свідків. В крові водія зафіксували 1,86 проміле алкоголю.На кермувальника патрульні склали протокол з...
Суспільство
В Україні 28 жовтня від коронавірусу померло найбільше інфікованих від початку пандемії — 165 людей. Усього жертвами COVID-19 стали 6 755 осіб. Про це повідомили в пресслужбі РНБО. Загалом в Україні виявили 363 075 випадків коронавірусу, за добу - 7 474. Кількість одужалих сягнула вже 148 642. За останню добу 3 306 людей змогли побороти недугу - це також рекордна кількість від початку пандемії. Нагадаємо, попередній антирекорд летальних випадків в Україні...
Пригоди
До лікарні з тілесними ушкодженнями бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала чоловіка, 1983 року народження. Травми він отримав в результаті дорожньо-транспортної пригоди, яка трапилася неподалік села Гаї Шевченківські на дорозі Обхід м.Тернопіль. 27 жовтня близько 12:10, керуючи автомобілем КамАЗ, не впорався з керуванням, допустив з’їзд вантажівки в кювет, де вона перекинулася. На місце пригоди виїжджала слідчо-оперативна група. За словами вод...
Суспільство
«Скринька хоробрості». Таку назву має благодійна акція, яка допомагає як морально так і матеріально діткам, які мають онкозахворювання. Деталі – у сюжеті Інтб.
Суспільство
На Тернопільщині активно триває інспекційна кампанія, під час якої інспектори праці Управління Держпраці у Тернопільській області проводять заходи державного контролю у тих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без оформлення трудових відносин. Зокрема, у жовтні під час одного з таких заходів контролю інспектори праці перевірили одночасно два заклади з виготовлення та продажу напівфабрикатів, розташованих у спальних мікрорайонах...
Кримінал
27 жовтня шокуючий випадок стався у Тернополі на вул. Тарнавського. Туди о 17.03 виїжджала бригада швидкої допомоги, яку викликала поліція. Причина виклику – недоношена 6-денна дитина, яку мама ховала в шафі. Зі слів породіллі та працівників поліції, пологи відбулися вдома 21 жовтня. Пацієнтка на обліку в жіночій консультації не перебувала. Окрім народженої дівчинки, у жінки ще двоє синів. З незрозумілих причин породілля тримала немовля в шафі… За її слова...
Спорт
Тернопільська “Нива” перемогла одеський “Чорноморець” на виїзді у дев’ятому турі чемпіонату Першої ліги. Матч завершився з рахунком 2:1. Одесити й тернополяни зустрічалися між собою 17 разів, але це було давно. Востаннє їхні шляхи зійшлися 15 років тому в рамках Кубка України – тоді моряки виграли з рахунком 3:1. Останній матч дев’ятого туру чемпіонату Першої ліги, за версією глядачів, був не менш видовищним. Основні моменти гри у сюжеті тв4.
Суспільство
У місті Ковель Волинської області мати залишила 3-річного хлопчика у готельному номері, а сама пішла геть. Заплакану й налякану дитину випадково знайшов друг власника закладу. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ранок. Рятівник розмістив у соцмережі відео та разом із поліцією взявся розшукувати горе-батьків. Через кілька годин вдалося знайти тата хлопчика, який, як з’ясувалося, живе окремо. Дитина поки з ним, а от маму розшукують досі."В номері, де вони лишили дит...
Суспільство
Словацький блогер Йозеф Кметьо записав відеозвернення за 6 годин до смерті від ускладнен, що їх викликав ковід. За даними "Радіо Свобода", через 6 годин після запису ролика Йозеф Кметьо помер у лікарні від COVID-19, пише УНІАН. "Ніколи не потрапляйте під вплив людей, які не вірять в коронавірус, і їм подібним. Живим прикладом того, що таке COVID-19, є я", - сказав Кметьо.Блогер повідомив, що швидка повинна відвезти його в лікарню через труднощі з диханням....