• Головна
  • На Тернопільщині відсутня система громадського здоров'я
18:33, 30 травня 2018 р.

На Тернопільщині відсутня система громадського здоров'я

На Тернопільщині відсутня система громадського здоров'я

Покращувати первину та вторинну медико-санітарну допомогу будуть на Тернопільщині. Як стверджують фахівці зі столиці в області відсутня система громадського здоров'я.

За словами магістра державного управління у сфері охорони здоров’я Володимира Короленка, потрібно розвивати первину медичну допомогу в області та створити центр громадського здоров'я.

— За статистикою за первинною медичною допомогою звертається 30% людей з області, а за вторинною 70%.У Європі все навпаки, тому доцільно було б звернути увагу на первинну медицину, це навіть було б економічно вигідно. В області також відсутня цілісна система громадського здоров'я. Такий центр вже давно створений у місті Києві, а зараз такі центри створюються в областях, — розповідає Добі магістр державного управління у сфері охорони здоров’я Володимир Короленко.

За словами Володимира Короленка, Тернопільський обласний центр громадського здоров'я працював би на забезпечення громадського здоров'я тернополян.

— Такі центри вже є створенні в інших містах України. Люди не втрачають робочі місця, а просто працюють у новій для них сфері та виконують часом нові для них функції, — повідомив магістр державного управління у сфері охорони здоров’я Володимир Короленко.

Реформувати медицину будуть у кілька етапі, реформа торкнеться і кількості ліжок для планового лікування хворих.

— Відповідно до розрахунків є певна кількість надлишкових ліжок, які зовсім не функціонують. Всього є 770 ліжок. Чітких розрахунків на сьогодні ще поки не має, тому ми керуємося європейськими аналогами. Ми мали б мати планових ліжок 522 і 71 для інтенсивного лікування, це означає, що 170 ліжок потребують перепрофілювання, — розповів магістр державного управління у сфері охорони здоров’я Володимир Короленко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #охорона_здоров`я
Оголошення
live comments feed...