• Головна
  • Фасади багатьох тернопільських будов знищує … цемент
10:29, 12 червня 2018 р.

Фасади багатьох тернопільських будов знищує … цемент

Фасади багатьох тернопільських будов знищує … цемент

Фасади багатьох тернопільських будов у центрі міста страждають від цементного набризку, яким свого часу покрили споруди задля збереження їх у належному вигляді.

За словами начальника відділу охорони культурної спадщини департаменту культури облдержадміністрації Ярослава Пелехатого, на будівлі, які вкладені штукатуркою, виготовленою на основі вапняних розчинів, недопустимо наносити цемент. Пан Ярослав підмітив, що цементний покрив створює для шару вапна барєр, який перешкоджатиме йому в доступі до повітря.

— Свого часу значної шкоди тернопільській архітектурі завдав цементний набризк, яким було покрито чимало будівель, зокрема, у центрі Тернополя. Ця ворожа суміш зіпсувала не тільки гарну ліплену оздобу на фасадах. Постраждала і штукатурка, яка знаходилася під цементним покриттям, адже від нової суміші посилилася вологість на стінах. Тепер прикро спостерігати, що на окремому фасаді зовнішнє покриття осипалося, а на іншому ще міцно прилягає. Здавалось би, цементний набрезк повинен був ховати всі недоліки споруд, проте він, навпаки, знівелював їхній вигляд, — наголосив Ярослав Пелехатий.

Чоловік наголосив, що від ворожого цементу постраждали навіть стіни Тернопільського драмтеатру імені Т. Г. Шевченка, так що на окремих частинах фасаду уважний містянин неозброєним оком може угледіти сліди руйнувань, пишуть Тернополяни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #будівлі #руйнування

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Мобілізація приголомшила Україну новим рішенням, ТЦК іде з перевірками в неочікувані місця": люди втратять бронювання
"Несамовита негода накриє області в цьому регіоні України, неочікувана гроза пре з лютою силою": дощ і злива хлине завтра
"Гроза і дощ суне в конкретний регіон України, нещадна злива накриє ці області лютою негодою": вода хлине на тлі спеки
"15 000 гривень зарплати на місяць, робота для пенсіонерів": літніх українців терміново кличуть на вакансії
Оголошення
live comments feed...