Чиновники-браконьєри незаконно вистрілюють дичину в заказниках на Тернопільщині (ВІДЕО)

Ще півроку тому на території збаразьких заказників в один день були виявлені одразу два факти незаконного полювання, які, згідно свідчень очевидців та отриманої інформації, можна віднести радше до добре організованого браконьєрства наших чиновників, аніж недозволеного мисливства.

І хоч зібрані матеріали щодо цього інциденту (і відеоматеріали, і покази свідків, і «липові» дозвільні документи) разом із заявою направлялись у відповідні та компетентні інстанції, останні банально проігнорували все, мовляв «не спійманий за руку – не злодій».

Переплутали кабанів із козами, а угіддя – із заказником

- 13 січня 2018 року ми полювали у своїх угіддях «ОБЕРІГ». Разом із собою запросили працівників екологічної інспекції на чолі із начальником – Едуардом Ференцом. В той час сезон полювання був закритим – дозволялось ловити кабанів лише на своїх угіддях і за наявності відповідної ліцензії. Раптом почули з території заказника, який неподалік нашого господарства, справжню «канонаду»: в одну мить прогриміло 32-35 пострілів. Ми одразу ж вирушили на місце, звідки лунала стрілянина, щоб перевірити, що сталося. Нами були виявлені невідомі мисливці,-розповідає громадський інспектор, один із співзасновників мисливського господарства «ОБЕРІГ» Ігор Музика.

Як з’ясувалось, невідомі «полювальники» стріляли у кіз на території заказника, а коли побачили небажаних гостей, швидко подалися навтьоки. Їх вдалося наздогнати вже на території Кременецького району, а якщо точніше – на межі заказника та Кременецьких земель.

Спершу горе-мисливці намагались виправдатись й запевнити представників «ОБЕРЕГУ» та екологічних інспекторів, що рушничні канонади лунали в честь загиблого друга. Згодом почали розповідати зовсім іншу «казку»: ловили не кіз, а кабанів і полювали не на території заказника, а на своїх угіддях. Навіть ліцензію пред’явили, щоправда, з криками та непотрібним нагнітанням ситуації.

І все б нічого, однак, у «байки» утікачів-мисливців не повірив лісник «ОБЕРЕГУ», який на власні очі бачив, що стріляли насправді по козах на території заказника:

- Стріляли в районі урочища «Липник» та «Козаччина». Постріли були приблизно звідти. Я бачив як вони (невідомі мисливці – прим.авт.) стріляли в кіз на території заказника. Це було далеко від мене. Але я це бачив,-згадує про інцидент лісник Василь Шевчук.

Більше того, присутній головний екологічний інспектор області Едуард Ференц, під час пояснень зловлених мисливців, запримітив хлопчину, який виходив разом із собаками з лісу. На запитання«що ти там робив?»підліток відповів:«шукав підстрелених кіз».Однак після почутого, замість того, аби зняти покази хлопця та почати виконувати свої обов’язки, Едуард Ференц лише обурився та відповів представникам «ОБЕРЕГУ»:«Нєту тела – нєту дєла!».

Запрошені «ОБЕРЕГОМ» екологічні інспектори під час непередбачуваних переслідувань мали всі необхідні підстави затримати мисливців-порушників одразу ж на місці (чи хоча б опитати їх та як слід перевірити необхідні для полювання документи), цього чомусь робити не стали, можливо, своє сумління заспокоювали тим, що інцидент стався не в їхній робочий час. Разом з тим, вжити бодай якихось дій, екологічних інспекторів не переконали ані представники «ОБЕРЕГУ», ані свідчення лісника, ані покази хлопця, який шукав підстрелених кіз у заказнику, пише "Тернополяни".

Брехню намагались приховати «липовим» наказом обласного керівництва

- Поки екологічні інспектори перевіряли у зловлених мисливців документи; поки ми розбирались і виясняли ситуацію із пострілами, до нас надійшов дзвінок: повідомляли, що на території заказника перебуває інша група мисливців. Відповідно, ми зразу ж поїхали туди. Невідомих мисливців ми знайшли і також їх зупинили, щоб опитати і з’ясувати деталі,- каже Ігор Музика.

На території заказнику представники «ОБЕРЕГУ» разом із інспекторами побачили червоний джип, а біля нього - групу озброєних чоловіків. На запитання«де ваш лісники, які мають бути з вами»,чоловіки відповіли, що«в лісі, скоро підійдуть»(активісти та екологи чекали більше години, однак, ніхто не підійшов. Вочевидь, єгері просто злякалися нести відповідальність за незаконне полювання і заховалися в лісі. Разом із ними переховувався і начальник Збаразької районної організації УТМР Віктор Албанський).

На прохання відкрити джип, щоб оглянути його вміст, один із компанії затриманих мисливців запевнив, що«водій також відійшов і зараз має підійти, а ми не маємо ключів, тому машину не можемо відкрити»(згодом з’ясувалось, що цей чоловік і був водієм. Більше того, представникам «ОБЕРЕГУ» навіть вдалося встановити особу чоловіка. Ним виявився Володимир Ясіновський, який працює стоматологом в Тернопільській психоневрологічній лікарні, а за сумісництвом ще й очолює один із первинних мисливських осередків області). Можливо, цю побрехеньку пан Ясіновський сказав, щоб не показувати вмісту багажника, оскільки потрібно було приховати і зброю, і незаконний улов.

Ситуація із цими затриманими ставала дедалі цікавішою. Адже ці «казкарі» починали запевняти членів «ОБЕРЕГУ» і екологів у тому, що в них втік собака і вони всі разом, у кількості щонайменше 5-6 чоловік, вирушили його шукати . Однак чому саме шукали в заказнику, горе-браконьєри пояснити так і не змогли. Щоправда, вже через годину їхня історія повністю розвіялась із появою начальника Збаразької районної організації УТМР Віктора Албанського, який нібито «під’їхав із документами».

Чиновник «привіз» документ, який би мав підтверджувати версію затриманої групи мисливців, однак натомість, повністю її заперечував. Нова «байка», зазначена в документі, розповідала, що«бригада мисливців, які мають право на користування вогнепальною зброєю, під керівництвом штатних працівників Збаразької районної організації УТМР за участю представників підрозділів ветеринарної медицини здійснюють відстріл диких свиней, хворих на африканську чуму».

Можливо, читачу буде цікавим звернути увагу на низку фактів. По-перше, пан Албанський чомусь «доїжджав на місце» з лісу, де переховувався, а не був присутнім під час відстрілу хворої дичини, як того вимагає закон. Так само як і двоє єгерів, які також сховались від екологів та членів «ОБЕРЕГУ» в лісі. По-друге, із затриманими мисливцями не було жодного ветеринара. Та це ще «квіточки», оскільки привезений доказовий документ, який був підписаний та затверджений начальником управління екології та природних ресурсів ТОДА паном Сінгалевичом, протирічив законодавству. Адже згідно Закону України «Про мисливське господарство і полювання» ніхто не має права здійснювати санітарний відстріл тварин окрім лише штатних працівників, які уповноважені здійснювати охорону мисливських угідь.

- Селекційний та вибірковий діагностичний відстріли мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизипроводяться незалежно від строків мисливського сезону працівниками, уповноваженими здійснювати охорону мисливських угідь,за дозволом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - за дозволом обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, за письмовою заявою користувача мисливських угідь{….}Відстріл мисливських тварин у встановлених ветеринарною службою вогнищах сказу та інших небезпечних захворювань здійснюється відповідно до законодавства про ветеринарну медицину{…..}Забороняється проведення селекційного відстрілу тварин іншим мисливцям у присутності особи, яка має дозвіл на селекційний відстріл,- стаття 32 ЗУ «Про мисливське господарство і полювання».

Затримані мисливці – «чиновники-посіпаки» колишнього голови Збаразької РДА Анатолія Качки?

- Ми співставили ці два інциденти, що відбулись 13 січня в заказниках. Скоріше всього, згідно інформації та фактів, які ми отримали, дві групи невідомих мисливців виявилися працівниками Кременецького та Збаразького УТМР-ів, які разом виїхали, щоб зайнятись браконьєрством. Перша група цих чиновників-природоохоронців, які здійснила більше 32-х пострілів розстрілювала кіз. Цих тварин з іншого боку заказника заганяли мисливці з червоним джипом. В складі їхньої групи ми встановили осіб: Ясніцького Володимира, двох єгерів Збаразького УТМР – Пришківського Романа та Шафранського Романа. Незаконне полювання працівники двої УТМР-ів проводили в урочищі Липник на відтворюючій ділянці – місці, де повинен розмножуватись дикий звір. Натомість вони там незаконні проводили полювання на кіз,- пояснює Ігор Музика.

Як розповів чоловік, після інцидентів із виявленням невідомих мисливців, він спільно із інспектором Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Віктором Оконським вирушили у рейди прилеглими до заказників територіями. В ході такого об’їзду вдалося виявити незаконно облаштований в лісі, подалі від дороги та від чужих очей, «притон» браконьєрів.

Вже коли активісти та екологічний інспектор почали збирати інформацію про невідомих мисливців, до них із цікавими фактами почали звертатись жителі Збаражчини. Люди розповіли і про червоний джип, і про браконьєрські вилазки працівників УТМР і вищого керівництва району. З’ясувалось, що дві групи мисливців – «посіпаки» колишнього голови Збаразької РДА. Всі разом вони вже неодноразово були замічені в проведенні незаконних полювань у заказниках чи лісових угіддях. Більше того, славнозвісний документ про «відстріл кабанів, хворих на африканську чуму» - був виданий Збаразькій РДА, якою керував тоді Анатолій Качка.

Імовірно, що саме він попросив про послугу пана Сінгалевича – підписати документ «про відстріл кабанів, хворих на африканську чуму», який би «відмазував» його людей і його самого. Щоби вони з чистою совістю могли й далі займатися браконьєрством.

- Більше того, доволі цікава видалась ситуація вже під час нашого рейду. До інспектора Державної екологічної інспекції в області Віктора Оконського подзвонили і розповіли про те, що Анатолій Качка, дізнавшись про події 13 січня, сильно розізлився і кричав «Жаль, що мене не було тоді. Я б їх всіх на місце поставив!,- каже Ігор Музика.

І хоч у цій доволі заплутаній справі є чимало свідків, і фактів, досі жодні компетентні природоохоронні органи у ній не зацікавились. Про цей інцидент, як і про багато подібних, забули чи закрили на нього очі. Поки ж на Тернопільщині продовжує процвітати браконьєрство, а чиновники, які в першу чергу мали б розслідувати та знаходити порушників – швидше всього, й самі разом із ними виловлюють звірів, «покриваючи» такі дії липовими паперами.

Тернопільщина чиновники браконьєри
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
На території краю триває позачерговий місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів. Його завдання – виявлення та вилучення з незаконного обігу небезпечних предметів. Так, за останню добу працівники поліції задокументували одразу декілька фактів незаконного поводження зі зброєю. До працівників Чортківського відділу поліції звернувся житель села Кривеньке. Чоловік здав поліцейським предмет схожий на пістолет «Ma...
Кримінал
Про ДТП біля Петриківського перехрестя,  яка трапилася 23 січня, повідомив читач Валерій.   - Проїжджав там десь о 9.03. Стояло авто. Ніби збили людину. Яке не зауважив, - каже читач.  - На місці були патрульні.  Чи справді хтось постраждав, поки невідомо, пише 20 хвилин.
Пригоди
Неоднозначний випадок трапився на Шумщині у селі Шкроботівка. Листоноша привласнила кошти, які місцевій пенсіонерці перерахували від держави, як компенсацію за паливо. Жінка свою провину визнає, та наголошує, – гроші їй знадобилися на лікування дитини, до того ж, – вона їх повернула. Наразі справою займається поліція, а листоноші шукають заміну. Пані Ганна, самотня жінка, каже, щоб прогріти хату, щороку купує кілька тонн брикету. Цьогоріч на паливо у пенс...
Кримінал
Тернополян закликають допомогти розшукати уродженку Закарпатської області (міста Свалява) Гогу Ірину Адельбертівну 1986 року народження.   Як повідомляє офіційний сайт Національної поліції в Тернопільській області, жінку підозрюють у вчиненні злочину передбаченого частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України – "Таємне викрадення чужого майна (крадіжка)". Усіх, хто бачив підозрювану або володіє будь-якою інформацією про її можливе місцеперебування,...
Суспільство
Інцидент трапився вчора ввечері, близько 20:00 на БАМі у Тернополі. Пишуть Тернополяни. У сімі'ї виник конфлікт, під гарячу руку батька потрапила 8-річна дитина. Щоб надати допомогу, викликали медиків, кажуть у "швидкій". У дитини лікарі діагностували струс головного мозку та забої.
Суспільство
До 100-річчя з дня проголошення Акту Злуки на Підволочищині відбулося символічне об’єднання мешканців Хмельницької та Тернопільської областей на середині мосту, прокладеного над річкою Збруч.   Так, близько півтисячі учасників святкового дійства у живому ланцюгу єдності з’єднали жовту та блакитну стрічки в Український Прапор. Після чого на людей очікувало ціле концертне дійство. Як повідомляють "Тернополяни", цьогорічною родзинкою святкування Дня Соборнос...
Бізнес
Відома вітчизняна мережа роздрібної торгівлі зробила акцент не лише на доступних цінах та якісних продуктах, а й на комфорті власних магазинів. За попередніми даними, у 2018 р. роздрібний товарообіг Тернопільщини за темпами свого зростання майже в півтора разаобігнав загальноукраїнські показники. Пересічні мешканці регіону – особливо обласного центру – до сухих показників статистики від себе можуть додати, що підвищити вдалося не лише кількість, а і якість...
Суспільство
Коли дитина має застуду - ми не можемо спокійно спати. А уявіть, що є сім’ї, які живуть в таких переживаннях весь час: діти місяцями чи навіть роками не можуть піднятись з ліжка, замість цукерок, які так люблять, приймають десятки таблеток в день, проходять важкі курси хіміотерапії, що не під силу навіть дорослим. Інколи їх життя обривається в момент, коли йому варто лише починатись. Руслана Боднар працює у Збаразькому районному центрі соціальних служб для...
Суспільство
Учасниця "Х-фактора", тернопільська МС Ірен Гриців обіцяє подати до суду за наклеп. Нагадаємо, днями її звинуватили у лайці до відвідувачів нічного закладу Тернополя. Свою відповідь співачка виклала у Facebook. "Я та сама хамка, жінка 35+ , та просто невиховане "чмо", яким мене тут назвали.. Не знаю, чому Наталя не розповідає всю ситуацію, яка спричинила цей конфлікт. Я не відповідаю за музику, яка лунає у клубах, я відповідаю за настрій відвідувачів закла...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!