• Головна
  • У картинній галереї Тернополя відкрили грандіозну виставку (ФОТО)
15:00, 1 листопада 2012 р.

У картинній галереї Тернополя відкрили грандіозну виставку (ФОТО)

30 жовтня у картинній галереї обласної організації Національної спілки художників відбулось відкриття грандіозної в масштабах Тернополя виставки-звіту лауреатів мистецької премії ім. Михайла Бойчука.

Митці не випадково обрали дату, адже саме цього дня 130 років тому у с. Романівка, що на легендарній Теребовлянщині, народився один із засновників монументального мистецтва України ХХ ст., представник Розстріляного відродження Михайло Бойчук.

Двадцять тернопільських художників представили 80 мистецьких творів (живопис, скульптура, графіка, художнє фото). Організатори не випадково основний акцент зробили на творах членів мистецького гурту «Хоругва», що виник на зламі двох епох у 1989 р. Тоді під «Хоругвою» об’єдналися дев’ять митців – живописці Дмитро Стецько, Станіслав Ковальчук, Петро Мороз, Михайло Николайчук, Михайло Лисак, Ярослав Новак, художник-графік Ігор Зілінко, скульптор Борис Рудий та Андрій Зюбровський – художнє фото).

Експозиції відкриває фотографія Михайла Бойчука та копії його полотен. Серед представленого – роботи вже покійних художників Казимира Сікорського та Дмитра Шейноги.

І саме вони стали першими лауреатами-«бойчукістами» Тернопільщини. Хоругва – знамено відродження національного мистецтва. Характерно, що у статуті гурту як обов’язок творчої спільноти зобов’язувалось щорічно проводити дві виставки-звіти: навесні – блакитну, восени – жовту: кольори символізували на той час ще заборонений прапор України.

Відтак центральне місце в експозиції займають роботи Дмитра Стецька, Станіслава Ковальчука, Богдана Ткачика, Миколи Шевчука, Петра Мороза, Ярослава Омеляна, скульптурні твори Романа Вільгушинського, Бориса Рудого, пише Номер один. Характерно, що вперше за часів Незалежності свої 15 полотен з відомої серії «Не В часі» (загалом серія об’єднала 150 масштабних полотен) виставив Дмитро Стецько. А його відому галерею портретів історичних діячів України представляють портрети гетьмана Івана Виговського та його дружини Олени.

«Разом із появою на світ людини з нею народжуються  свобода, смуток, страх і смерть, – зазначив Дмитро Стецько. – Михайло Бойчук переборов свій страх і в нагороду одержав великі крила. Маючи крила, злетів високо. Але несвоєчасно, бо саме були часи зневаги до тих, хто злітав, – їм без вагань обтинали крила. Гурт «Хоругва» – то тінь від великого Чоловіка (Михайла Бойчука – авт.). Але саме такі земляки повинні єднати усіх і давати крила сьогодні».

Тож хто хоче злетіти, зайдіть, огляньте виставку тернопільських «бойчукістів».

Експонати виставки

Експонати виставки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...