• Головна
  • Учора тернополяни запалили свічки на могилах померлих
10:00, 2 листопада 2012 р.

Учора тернополяни запалили свічки на могилах померлих

Запалювали свічки на могилах померлих тернополяни 1-го листопада. Традиційно в цей день християни вшановують померлих. Пам'ять тих, хто відійшов у вічність, згадують не тільки на кладовищах, а й у церквах. 

Тернополяни: «Молимося, приходимо, ставимо свічки, перед тим впорядковуємо могили. Так і вшановуємо. Йдемо зараз от до могили Січових Стрільців. Даєм на Службу Божу, жертвуємо причастя і сповідь»;

«Свічки засвічуємо на гробі. Та й все. Церкву не відвідую. Ну помолюся біля гробу»;

«Носимо квіти, ставимо лампадки, молимся. Отак ми і вшановуємо. Кожен рік».

Не зашкодив обряду вшанування померлих і вітер. Щоб полум’я не гасло, відвідувачі кладовища ставили не звичайні свічки, а закриті лампадки. Продавці такої атрибутики пропонують товар на будь-який колір і смак.

- Вони просто мають кришечки і вітер не задуває. Бо якщо поставити без кришечки, то зрозуміло, що вітер задує. З масляними вставками кращі. Ось ці. Бо ті всі решта – там парафін. А там масляні вставки. Вони довше горять. Не так гаснуть. А парафін є парафін – не та якість, будемщ казати. То вони і на вітер, і на все стійкіші, розповіли ІНТБ Ірина та Віктор, продавці свічок. 

Незважаючи на те, що попит на свічки та квіти у день всіх святих і напередодні був великий, ціни на продукцію не піднімали. За словами пані Ірини, вартість свічок не залежить від дати на календарі.

Ірина, продавець свічок: «Такі ж самі. Ще й навпаки нижчі можуть бути, бо конкуренція більша. Ціни ті ж самі. Круглий рік. Немає значення. Ціни практично стоять на місці. Якщо воно і дорожчає, то дорожчає в будь-яку пору року. Просто дорожчає і все. Більший асортимент перед 1-м листопада. Зрозуміло, що більший асортимент береться».

Напередодні 1-го листопада рідні, близькі та друзі впорядкували могили померлих, оновили на них квіти. А в день всіх святих на кладовищах відправили служби священнослужителі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...