• Головна
  • Тернопільщина: пологовий, де майже одночасно померли дві молоді жінки, не закриють
10:30, 2 листопада 2012 р.

Тернопільщина: пологовий, де майже одночасно померли дві молоді жінки, не закриють

- Кажуть, пологове відділення у Збаразькій райлікарні збираються закривати, - каже тернополян Володимир. – На роботу лікарів там і так скаржились, але після смерті двох молодих породіль за них узялись серйозно.

Нагадаємо, у пологовому відділенні Збаразької райлікарні після пологів шляхом кесаревого розтину майже одночасно померли дві молоді жінки. Зокрема, збаражчанки Тетяни Гевус зі Збаража не стало 7 жовтня, Іванки Павлюк з Луб’янок – 15 жовтня. Родичі померлих, як писали ЗМІ, підозрювали, що лікарні – не відверті з ними щодо причин смерті жінок.

Тож, що робиться у Збаразькому пологовому і чи хочуть його закрити, з’ясовувала «RIA плюс».

- Аби врятувати Іванку Павлюк після пологів, люди скидались грішми, - кажуть жителі села Нижчі Луб’янки. – Там така кровотеча була! Але, шкода, жінка не вижила. Мабуть, все склалося б інакше, якби народжувала вона не в Збаразькій лікарні.

Про сам заклад, кажуть селяни, уже давно ширяться погані відгуки. Мовляв, у тому закладі – повний хаос. Адже «беруть» великі гроші.

- За кесареве взяли 500 доларів, а жінки не стало, - кажуть у сільраді (просили не називати імен та прізвищ – прим. ред.) - І це ж не єдиний випадок. Майже одночасно біда трапилась із породіллею із Збаража. Їй теж робили кесарів розтин. Але перша померла на другий день після пологів. А Іванка за два тижні у тернопільській лікарні.

Спілкуватись родичі жінки не захотіли. Мовляв, не хочуть ятрити ран. Не багато розказують й у самій райлікарні.

- Після смерті жінок і справді тут працює комісія, - каже виконувач обов’язків головного лікаря Валерій Суконнік. – Вивчають ситуацію. Питання на контролі у відповідних інстанцій. Але щоби закривати лікарню, я таке вперше чую. Ще невідомо, коли будуть результати.

Не багатослівні щодо перевірки у пологовому й в головному управлінні охорони здоров’я в Тернопільській області. Мовляв, напишемо – збуримо людей. Відтак, говорити про причини смерті жінок та чи є тут вина лікарів, не стали. Натомість, заперечили закриття.

- Ну хто таке говорить, - каже головний акушер Олексій Федченко. – Як можна закрити ціле відділення, коли є фахівці, кадри, приміщення. Пологового однозначно не закриють.

Результати перевірки ж, за його словами, оприлюдненню не підлягають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...