• Головна
  • Один з найоригінальніших хорів України виступить у Тернополі
14:25, 5 листопада 2012 р.

Один з найоригінальніших хорів України виступить у Тернополі

Відома в Україні і за її межами хорова капела “Орея” із Житомира буде виступати в нашій філармонії у четвер, 8 листопада. Початок – о 18.00. Квитки - 30, 40, 50 грн

Житомирська хорова капела “Орея” виступала в Тернополі з кількома номерами у збірному концерті, а тепер буде мати в нас великий сольний концерт.

Хор складається з 30 осіб, це один з найоригінальніших українських хорів.

Вони будуть виконувати збірну програму, адже в репертуарі колективу - духовні, народні, сучасні, оркестрові твори, пише 20 хвилин.

Колективи з житомирської і тернопільської філармоній тісно співпрацюють між собою.

- Артисти з Житомира закривали у нас цього року концертний сезон, а наш симфонічний оркестр відкривав сезон у них, - розповідає головний режисер тернопільської обласної філармонії Ганна Ніколайчук. – Власне, на тому збірному концерті на закритті сезону декілька номерів представила і хорова капела “Орея”.

Тернопільським глядачам тоді дуже сподобався виступ, лунало багато овацій, зал кликав артистів “на біс”, пригадує співрозмовниця.

- Тож ми вирішили організувати і великий концерт “Ореї”, - каже пані Ніколайчук. - Уже в четвер хорова капела буде у нас. Тож приходьте.

Хорову капелу “Орея” заснував диригент і концертмейстер Олександр Вацек 26 років тому.

За час свого існування капела виборола сім гран-прі та 23 перших місця на міжнародних конкурсах та фестивалях хорового мистецтва в різних країнах.

– Хорова капела “Орея” вже давно стала осередком української музичної культури житомирського краю. Олександр Вацек багато років працював за кордоном, він входить у журі багатьох конкурсів, - каже співрозмовниця. - Тільки приїхав із Угорщини, де давав майстер-класи… Тепер готує програму для Тернополя.

Хор виконує різножанрові твори вітчизняних і зарубіжних авторів - духовні, народні, сучасні, оркестрові, володіє різними стилями та манерами співу. В активному репертуарі хору – понад 300 творів а capella. Серед найвідоміших, які виконує “Орея”, – масштабні Magnificat Йоганна Баха, Requiem Моцарта та Джузеппе Верді, а також Gloria Вівальді, 3-тя симфонія Л. Бернштейна Kaddish, 9-та симфонія Л. Бетховена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...