• Головна
  • У Тернополі хочуть встановити пам'ятник Герою України Левку Лук'яненку
19:33, 7 серпня 2018 р.

У Тернополі хочуть встановити пам'ятник Герою України Левку Лук'яненку

У Тернополі може з’явитися ще один пам’ятник видатній особистості. На сайті Єдиної системи електронних петицій з’явилася ініціатива щодо спорудження в обласному центрі монументу Герою України Левку Лук'яненку.

Левко Григорович Лук’яненко, український дисидент, політичний і громадський діяч, колишній політв'язень, який залишив вагомий слід в історії України, помер рівно місяць тому, 7 липня, не доживши до свого 90-річчя лише місяць. Його по праву називають «батьком української незалежності», справнім вчителем боротьби за свободу, який на прикладі власного життя показав що таке незламний дух, патріотизм та любов до України. За антирадянську діяльність та прагнення до незалежності України Левка Лук'яненка на початку 60-х років засудили до смертної кари, яку потім замінили на багаторічне ув'язнення. Загалом у радянських таборах Лук'яненко провів понад 25 років, пише "Тернополяни".

«Не так давно, у 2012 році, в місті Глиняни було відкрито пам'ятну дошку Левку Лук'яненку на будівлі міської ради. Проте, на мою думку, ця непересічна особистість заслуговує на особливу повагу, а саме — встановлення пам'ятника в Тернополі. Нагадаємо, що у 2008 році Левко Лук'яненко отримав звання "Почесного громадянин міста Тернополя".

Отже, до 28-річниці проголошення Акту незалежності України, автором якого і є Левко Григорович, пропоную підтримати петицію "Про встановлення пам'ятника Герою України Левку Григоровичу Лук'яненку" у м. Тернопіль», — закликає автор петиції Наталія Станько. Щоб ініціатива була розглянута на виконкомі ТМР потрібно за 26 днів зібрати 300 підписів. Підписати петицію можна ТУТ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #пам'ятник #Левко_Лукяненко

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"ТЦК опиниться з перевірками у закладах, аби знайти 2 категорії чоловіків": їх чекають повістки і мобілізація до осені
"В Україні несамовита негода та потужна гроза вперіщать прямо завтра, вдарить аномальна температура": пре дощ і злива
Це не Дубай - це Тернопіль: центральними вулицями катається жовтий Urus за ціною квартири в Києві (ВІДЕО)
"Пенсії радикально перерахують, в Україні наближається сюрприз для літніх": коли чекати на зростання і збільшення?
Оголошення
live comments feed...