• Головна
  • Уся правда про нітрати, про яку тернополяни навіть не здогадувалися
17:10, 14 серпня 2018 р.

Уся правда про нітрати, про яку тернополяни навіть не здогадувалися

Про нітрати, напевно, чув кожен тернополянин, вважаючи, що це якась отрута. Однак це не зовсім так. Це солі азотної кислоти, які ще називають селітрою. І вони містяться у різних рослинах, ґрунті та навіть у людському організмі.

У допустимих нормах нітрати не будуть шкідливими для здорової людини. Денна норма нітратів – це близько 222 мг на людину, вагою у 60 кг. Але якщо з продуктами чи водою вона буде вживати надто багато солей, вони почнуть концентруватися в організмі і вже тоді нестимуть шкоду для здоров’я.

Як повідомляє офіційний сайт Міністерства охорони здоров'я України, на кількість нітратів в рослинах можуть впливати не тільки добрива, але й природні явища, які складно регулювати. Як-от хімічний склад ґрунту чи води для поливу, кількість світла, густота посівів та навіть частина доби, коли збирали урожай.

Найбільша кількість цих речовин міститься у шпинаті, селері, листовій капусті та столовому буряку. Найменше – у цибулі, перці, баклажанах та зеленому горошку.

Отримати небезпечні дози нітратів не так і просто, але якщо ви все ж переймаєтесь з цього приводу, то ось кілька порад, що допоможуть мінімізувати шкоду від нітратів та споживати їх менше.

Можна вживати менше овочів, фруктів та ягід з першого врожаю - нітратів в них все-таки може бути трохи більше. Тому ваша підозра, що не треба їсти перші кавуни - частково виправдана

У столових буряків потрібно відрізати верхню та нижню частину коренеплодів, у кабачків - шкірку, в огірків та редиски - відрізати хвостики та очистити від шкірки, в капусті варто позбавитись верхніх листків та не їсти качан. Кавуни, як і дині, найбільшу частину нітратів накопичують в недостиглій частині м’якоті, яка прилягає до шкірки. Особливо ці поради актуальні для дитячого харчування.

Також не варто купувати нітрат-тестери, бо вони вимірюють усі солі, які містяться у продукті, навіть ті, які є корисними. Найкраще дізнатися про вміст нітратів у лабораторних умовах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нітрати #харчування #здоров'я #правда

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"ТЦК опиниться з перевірками у закладах, аби знайти 2 категорії чоловіків": їх чекають повістки і мобілізація до осені
"В Україні несамовита негода та потужна гроза вперіщать прямо завтра, вдарить аномальна температура": пре дощ і злива
"Пенсії радикально перерахують, в Україні наближається сюрприз для літніх": коли чекати на зростання і збільшення?
Це не Дубай - це Тернопіль: центральними вулицями катається жовтий Urus за ціною квартири в Києві (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...