• Головна
  • Тернополяни будуть пікетувати сесію міськради через будівництво багатоповерхівки в Центрі
15:31, 8 листопада 2012 р.

Тернополяни будуть пікетувати сесію міськради через будівництво багатоповерхівки в Центрі

Скандальну реконструкцію-перебудову-новобудову піццерії «Бенедетто», що розміщується у дворику неподалік пам’ятника Івану Франку, в багатоповерховий житловий будинок наразі відкладено на невизначений термін.

Про це «Тернопільській Липі» повідомили в будівельній компанії «Креатор-Буд», яка має здійснювати такий проект. «Наразі ми займаємося більш пріоритетними об’єктами, – зазначила представник компанії. – Можливо, реконструкцію «Бенедетто» розпочнемо навесні 2013 року». Але всі зобов’язання компанії залишаються в силі, – запевнили в «Креатор-Буд».

Як відомо, проти цього капітального будівництва на місці колишнього дитячого кафе «Женя-Женечка» рішуче виступають мешканці кількох прилеглих будинків – із Сагайдачного, 2, 4, 6, 8 та Грушевського, 1. Ініціативна група тернополян навіть пробувала оскаржити в суді рішення міської ради про виділення цієї земельної ділянки «Креатор-Буду», та воно залишилося правочинним.

Як розповів голова ініціативної групи Олег Климчук, програвши суд у Тернополі, люди звернулися до Львівського апеляційного суду. Їхній адвокат подав повторні позови до обласної і Генеральної прокуратури. Оскаржують, зокрема, дії Мінкультури, яке дозволило будівництво поруч із державною пам’яткою архітектури, якою є Архикатедральний собор, офіційно доведено й низку інших порушень при виділенні земельної ділянки. Олег Климчук запевнив, що з рішенням міськради, яке вважають незаконним, вони миритися і далі не збираються. Більше того, – мешканці вищеназваних будинків мають намір пікетувати сесію міськради, що, за попередньою інформацією, відбудеться 22 листопада.

Виступаючи проти будівництва, тернополяни хвилюються за долю дитячого майданчика, – чи не зруйнують його, згідно проекту реконструкції, чи не зашкодить важка техніка старим будинкам довкола, міським комунікаціям тощо. Проти будівництва висловились, до речі, і в обласній організації Національної спілки архітекторів України.

Разом із тим, директор «Креатор-Буд» Ігор Гуда переконує громадськість, що має зобов’язання перед міською радою зберегти дитячий майданчик. В одному з офіційних коментарів він, зокрема, зазначив: «Ніхто майданчик демонтовувати не буде, його навіть не будуть загороджувати та закривати під час будівельних робіт». А також новий власник колишньої «Жені-Женєчки» пообіцяв, що будмайданчик на її  місці не входитиме в зону жодної прибудинкової території, важкі баштові крани для будівництва не використовуватимуться, по закінченні робіт буде здійснено благоустрій, а вантажівки із усіма необхідними матеріалами заїжджатимуть до колишньої «Бенедетто» через арку від Театрального майдану.

Очевидно, це й справді: «через арку» –достойний вихід із ситуації, щоб нікому не заважати. А що, – вантажівочки скромно їздитимуть туди-сюди повз третю та четверту школи, вздовж Грушевського, біля театру та аптеки (а може, й навпростець, через Театральний майдан, чого вже там), – і скоренько собі, – шмиг попід-арку в двір. Або, як варіант, – від скверу, з лівого боку бульвару Шевченка і до арки, – це ж просто «рукою подати».

«Навіть не можу уявити, як важка техніка заїжджатиме через арку! – обурюється на таке пан Климчук, який, до слова, мешкає в будинку, де вона розташована. – Старі архітектори розповідали, що наш будинок був експериментальним, тож перекриття арки – дерев’яне…». Та й пересічні тернополяни, змоделювавши всю цю картину із вантажівками на майдані, не зможуть після таких вояжів уявити собі вигляд нашої нової «післявиборчої- 2010» бруківки. Вона ж така у нас, на Театральному майдані, делікатна! Ії навіть голуби і жіночі каблучки псують, що вже говорити про важкі автомобілі!

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...