• Головна
  • На Тернопільщині освятили унікальну ікону XVII століття (ФОТО)
11:31, 27 серпня 2018 р.

На Тернопільщині освятили унікальну ікону XVII століття (ФОТО)

Відреставровану чудотворну ікону Белзкої Богородиці XVII століттям сьогодні, 26 серпня, освятили в селі Устя Зелене Монастириського району.

Вона завжди знаходилася у селі Устя Зелене в Соборі Пречистої Богородиці. Вона була перемальована багато разів, тому про те, що під шарами фарби давня реіквія ніхто не здогадувався. Віддати образ на реставрацію вирішив настоятель парафії отець Степан Стрілецький: "Ікона є однією з копій найдавніших часів. Саме полотно говорить про те що це початок XVII столітя. Фахівці-реставратори, які займалися цим у Льовові при церкві Святого Михаїла це підтвердили".

Від листопада її реставрували львівські майстри.

Разом з образом на реставрацію віддали хрест – релікварій з часточками Хреста Господнього, пише "Тернополяни".

"І ми подумали, що нехай подивилися би реставратори на хрест. Вони сказали, це мощівник. Розібрали, а там виявилися частинки дерева. Почали досліджувати по інвентарних книгах і виявилося, що там частинки Хреста Живтоворящого", - розповів отець Степан Стрілецький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #ікона #реставрація #освячення
ТОП новини
"Грози, град і шквали до 17–22 м/с": шалений вітер накриє області України, синоптики попереджають про дощ і негоду
"Шквали, град і потужна гроза": в області України суне несамовита негода, синоптики попередили про дощі та туман
Бронювання більше не гарантує захисту: повістки в Україні почали отримувати навіть ті, хто має відстрочку
"З 1 липня пенсію максимально збільшать для цих категорій українців": виплати зростуть дуже сильно вже незабаром
Оголошення