• Головна
  • Чому відбулося масове побоїще біля тернопільського стадіону?
15:50, 11 листопада 2012 р.

Чому відбулося масове побоїще біля тернопільського стадіону?

Як ми повідомляли, поблизу Старого парку Тернополя сталася сутичка між двома групами молодих людей. 

Кулачний бій більше ніж 50-ти футбольних фанатів перейшов у масове побоїще. Тих, хто не втримувався на ногах й падав, суперники добивали ногами. Копали по ребрах, животі, обличчю. Товклись до крові.

Бились, за припущенням тернополян, фанати тернопільської “Ниви” та стрийської “Скали”, бо ж потасовка трапилась у Старому парку неподалік військової техніки напередодні матчу цих команд у суботу, 10 листопада. Бійка, яка стартувала в 14.10, тривала менше п’яти хвилин.

- Виглядало все досить страшно. Деякі перехожі після початку бійки відбігли в сторону, щоб і їх не зачепили, – розповідає очевидець потасовки Юрій. – Це 100 процентів були фанати. До речі, це видно було і по футбольній символіці у деяких з них. Спочатку дві групи стояли віддаль. Потім, ніби за командою, накинулись одні на одних. Бились дуже жорстоко, до крові. Кулаками вціляли в обличчя, голову, живіт. Тих, хто падав, вже на землі добивали по двоє-троє. Кілька хлопців після бійки ледь піднялися.

Деякі з тернополян, які дивились на бійку, знімали відео. Одне таке очевидці розмістили на www.youtube.com. Там видно, що коли групи молодиків ще стояли одна навпроти другої, повз них проїхало міліцейське авто. Правоохоронці ніяк не відреагували. На форумах та Інтернет-ресурсах міста автори публікацій написали, що міліціонери не виконали своєї роботи. З’ясувалось, правоохоронці на місці таки були.

- Коли те все почалось, то люди з офісів неподалік викликали міліцію, – продовжує пан Юрій. – Приїхали за 2-3 хвилини після потасовки. Проте вже нікого не було. Приїхали і “Беркут”, і слідчі. Можливо, якось після того учасників знайшли.

Учасників бійки, може, й встановили. Правоохоронці проводять перевірку, але деталей наразі не розголошують.

- Факт бійки відомий і правоохоронці виїжджали на місце, – прокоментував 11 листопада начальник відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Зараз наші працівники проводять перевірку, опитують та встановлюють усіх свідків та учасників події . Згодом ми надамо додаткову інформацію.

Після трафунку, як повідомили в міліції, ніхто з молодих людей не звертався до правоохоронців, а також за медичною допомогою у лікувальні заклади міста.

Такі фанатські розбірки хоч і не надто звичне явище для Тернополя, але в футбольному середовищі поширене. Затяті вболівальники таким чином не лише розважаються, а й у свій спосіб відстоюють честь свого міста та клубу.

- Зазвичай такі бійки відбуваються за домовленістю фанатів клубів, – каже спортивний оглядач Андрій Тихий. – Тобто в телефонному режимі чи в соціальних мережах “керівники” фан-клубів вирішують це питання. Буває, що бійки виникають й спонтанно. Але в обох випадках існує правило: “Чесна гра”. Тобто битись можна і до крові, але без застосування будь-яких засобів. Ані палиць, ані зброї. Чим відоміший і сильніший клуб, тим більша громада фанатів, які готові його відстоювати, і тим краще вони підготовлені. У світі буває, що в подібних заходах участь беруть сотні і навіть тисячі вболівальників.

Помірятись силами фанати обох команд планували ще в травні, коли відбувався поєдинок між “Скалою” та “Нивою”. Проте тоді про задум дізналися правоохоронці й хлопцям не вдалось помахати руками й ногами.

- Дізналися, що готують з’ясування стосунків між вболівальниками через особистий конфлікт, – розповів “20 хвилин” заступник начальника обласного управління міліції Василь Облещук. – Мали бути “розборки”. Біля 16.00 ми зафіксували 80 молодих людей на “Східному” масиві, які йшли в масках, з бинтами на руках, у капюшонах. Ми залучили «Беркут» і пояснили хлопцям, що якщо вони хочуть іти на футбол, то це має виглядати іншим чином. Вони все зрозуміли, склали маски, бинти в окрему сумку і в супроводі «Беркута» ми забезпечили їхню присутність на стадіоні.

Протистояння фанатів “Ниви” та “Скали” вочевидь останнє в історії українського футболу. Футбольний клуб з Львівщини, як повідомив 9 листопада його ж сайт, припиняє своє існування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...