• Головна
  • Жителі Тернопільщини платитимуть великий штраф… якщо не узаконять свої будови
20:30, 13 листопада 2012 р.

Жителі Тернопільщини платитимуть великий штраф… якщо не узаконять свої будови

До кінця 2012 року є можливість узаконити самовільне будівництво. 

Сьогодні штраф за самочинне проведення будівництва об’єкта становить від 4250 грн., при вирішенні питання щодо прийняття в експлуатацію об’єкта із врахуванням вимог Наказу Мінрегіонбуду №91 від 24.06.2011 року він становить максимум 850 гривень.   Насамперед це стосується індивідуальних (садибних) житлових будинків, дач, а також господарських присадибних будівель та прибудови до них.

Про це кореспонденту 0352.com.ua розповів начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області Юрій Олійник.

– Скільки жителів області вже узаконили свої будови?

– Близько 2000.

– Як будуть узаконювати прибудови до багатоквартирних будинків у Тернополі та інших містечках області?

– Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю при вирішенні питання щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, керується виключно чинним законодавством. У відповідності до положень Земельного кодексу України можливості виділення земельних ділянок на прибудинковій території багатоквартирного житлового будинку окремим фізичним особам не передбачена, ставити питання про прийняття в експлуатацію можливо лише тоді, коли є право власності чи користування на земельну ділянку.

– Чи є надія, що термін узаконення будов буде продовжено?

– На сьогодні на розгляді знаходиться проект змін до наказу Мінрегіонбуду №91 від 24.06.2012 року щодо продовження терміну дії процедури так званої «амністії» ще на один рік.

До кінця 2012 року є можливість узаконити самовільне будівництво. Як вже зазначалося, сьогодні проходять погодження щодо змін до наказу Мінрегіонбуду №91 від 24.06.2011 року, в частині продовження терміну дії прийому документів щодо прийняття в експлуатацію об’єкті, що збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт. Зазначеним проектом передбачено продовження терміну дії процедури так званої «амністії» ще на один рік, про те коли відбудуться вказані зміни ще достеменно не відомо.

І коротко  про документи, які людям необхідно зібрати і подати до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Тернопільській області за місцем знаходження об'єкта:  1) заяву про прийняття об'єкта в експлуатацію; 2) два примірники заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації; 3) звіт про проведення технічного обстеження (крім індивідуальних   (садибних)  житлових  будинків,  садових,  дачних будинків,  прибудов  до  них  загальною  площею  до 300 квадратних метрів  включно,  господарських  (присадибних)  будівель і споруд, прибудов   до  них  загальною  площею  до  100  квадратних  метрів включно, при цьому обстеження проводиться бюро технічної інвентаризації); 4) копію правовстановлюючих документів на землю, на якій розташований об'єкт, і копію техпаспорта з БТІ. Ці копії мають бути належним чином завірені.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...