• Головна
  • Від чого насправді сліпнуть тернополяни: міфи та невблаганні факти про людський зір
10:15, 4 вересня 2018 р.

Від чого насправді сліпнуть тернополяни: міфи та невблаганні факти про людський зір

За допомогою зору людина черпає для себе найбільше інформації про навколишній світ. В середньому за все життя ми бачимо близько 24 мільйонів різних зображень. В Міністерстві охорони здоров'я України вирішили проінформувати, що і як насправді впливає на здоров'я людських очей.

Проблеми із зором мають близько 300 мільйонів людей у світі. Такі дані наводить ВООЗ. Однією з реальних причин порушення зору є генетика. Та чи справді, регулярне харчування свіжою морквою може покращити зір? І як впливає на очі телевізор або читання лежачи?

Як запевняють медичні працівники, екрани телевізорів, монітори комп‘ютерів та дисплеї смартфонів не є безпосередньою причиною погіршення зору. Науковці не знайшли зв‘язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами ґаджетів. Можна тимчасово відчувати напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми не мають впливу на розвиток хвороб ока. А в сукупності їх називають комп‘ютерним зоровим синдромом, який мають близько 60 мільйонів людей у світі.

Нема на даний момент і наукового підтвердження того факту, що дивитися на монітор у темряві або читати при поганому світлі шкідливо.

Також і сидіння школярів на задній парті не є прямою причиною погіршення зору. Дивитись на віддалені предмети - нормальна функція нашого ока, яка не може нашкодити зору. Сидіння за першою партою рекомендується дітям з вадами зору, які не підлягають корекції.

Та якщо зір погіршився, то чи споживання моркви, чорниці, біологічно активних добавок та фітопрепаратів усуне проблеми із зором?

Дійсно. Великий дефіцит вітаміну А може призвести до погіршення нічного зору. Але це не працює у зворотній бік. Поїдання кілограмів моркви або чорниці, біологічно активних добавок та фітопрепаратів не подолає проблем із зором.

Що ж допоможе уникнути погіршення зору?

Як запевняють у міністерстві, щоб зменшити ризики погіршення зору, слід повноцінно та збалансовано харчуватися, стежити за вагою, не курити та ходити на прогулянки. Дослідження свідчать, що міопія прогресує повільніше у дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі.

Також, якщо ж у вас є проблеми із зором - не займайтеся самолікуванням та зверніться до лікаря. Він допоможе вибрати найбільш дієвий для вас метод лікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Здоров'я #зір #тернополяни
Останні новини
Оголошення
live comments feed...