• Головна
  • Який спадок залишив ректор ТНЕУ Сергій Юрій?
19:00, 13 листопада 2012 р.

Який спадок залишив ректор ТНЕУ Сергій Юрій?

Як ми повідомляли, сьогодні Тернопільщина попрощалася з доктором економічних наук, професором, завідувачем кафедри міжнародних фінансів, академіком, ректором Тернопільського національного економічного університету Сергієм Юрієм.

Після тривалої хвороби серце Сергія Ілліча перестало битися в неділю, 11 листопада. Прощалися з батьком, чоловіком, педагогом, керівником, колегою і просто хорошою людиною  в актовому залі економічного університету. Поховали Сергія Юрія на Микулинецькому кладовищі у Тернополі.

Сьогодні провели в останню земну дорогу доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри міжнародних фінансів, академіка, ректора Тернопільського національного економічного університету Сергія Ілліча Юрія. Тернопільським економічним вишем Сергій Юрій керував 10  років. Від 2008 року завідував ще й  кафедрою міжнародних фінансів Україно–німецького економічного факультету. Автор близько 200 наукових праць, керівник і розробник десяти наукових тем державного значення. Науковець підготував більше 25 кандидатів та 5 докторів наук. Брав участь у роботі групи фахівців із підготовки Бюджетного кодексу України.

- Все що він робив, робив з любов'ю до Бога, з іменем Господнім на устах. Нехай Господь дарує йому вічний блаженний спокій, вічну пам'ять і оселить в оселях праведних, де немає недуги, зітхання, а життя безконечне, - каже архієпископ Тернопільський і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор. - Нехай Господь прийме його у Своїй небесній оселі, а всіх нас береже від всякого зла, веде по шляху виконання Його заповідей. Амінь.

Випускник Тернопільського економічного національного університету, тоді ще Тернопільського фінансово-економічного інституту,  екс-Президент України Віктор Ющенко згадує як все починалося з одного корпусу, передає tv4. Тепер економічний університет - повноцінне студентське містечко, завдячуючи саме ректору Сергію Юрію.

- Дай Боже, щоб кожен із нас залишав такий спадок. Це гідне життя людини. Тому я хочу сказати, Сєрожа, велике тобі спасибі за той короткий, але дуже плодючий час, який ти прожив на цьому світі. Я звертаюся до кожного із вас, щоб ми в молитовному зверненні до Господа Бога просили одне, щоб Він згадав Сергія Ілліча у Царстві Своєму, - розповідає Президент України 2005-2010 рр. Віктор Ющенко.

Колеги згадують, не пройшло й місяця як Сергій Юрій, виступаючи на виборах ректора, цитував Ліну Костенку: "Людина ніби не літає, а крила має, крила має." Тепер, кажуть педагоги економічного університету, Сергій Ілліч окрилюватиме їх на нові звершення,  аби продовжувати його справи.

- Залишаються сиротами його діти, залишаються сиротами науковці, бо з життя йде великий вчитель, людина, яка вміла порадити, вміла навчити. Своїм прикладом Сергій Ілліч показує як можна від студента дійти до ректора університету, як можна від простого пошуковця стати дійсним академіком, ми пишаємося нашим вчителем, - розповідає проректор з науково-педагогічної роботи Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий.

Попри всі нагороди і титули, Сергій Ілліч завжди залишався Людиною з великої літери. Він  часто зустрічався зі студентами, бо вважав, що саме молодь може зробити Україну багатшою, кращою та справді вільною і незалежною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...