• Головна
  • Тернопільщина: олія нового врожаю може подорожчати на 5-10%
15:31, 14 листопада 2012 р.

Тернопільщина: олія нового врожаю може подорожчати на 5-10%

Олія нового врожаю може подорожчати на 5-10%. Проте, все залежатиме від нового урожаю соняшника, який зберуть сільгоспвиробники. У територіальному управлінні Антимонопольного комітету переконані, що сьогодні підстав для подорожчання олії на Тернопільщині немає.

Сьогодні важко прогнозувати, чи зростатиме вартість олії, кажуть у територіальному управлінні Антимонопольного комітету, адже ще не до кінця зрозуміла ситуація з урожайністю соняшника і не відомо, за якою ціною сільгоспвиробники будуть продавати насіння. Фахівці вважають, якщо аграрії зберуть більший урожай соняшнику, ніж прогнозували раніше, то вартість олії може залишитись стабільною, або навіть зменшитись.

- Ми моніторимо всі ринки на продовольчому ринку всі види товару, я думаю, що пока йде збір урожаю соняшника, не можимо говорити, і крім того ми експортуємо олію, тобто є її достатньо у нашій державі, і запасів є досить, щоб ціни на цей вид товару був стабільний, - розповів тв4 голова Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Іван Курницький.

Минулого року українським аграріям вдалося досягти рекордного показника врожаю соняшнику - більше 8 мільйонів тонн. Цей показник став абсолютним рекордом в історії України. Проте, кажуть фахівці, такий рекорд не став причиною стабілізації чи зниження цін на рафіновану олію. У 2012  вартість олії збільшилась на 20%, порівняно з 2011. І така тенденція у всіх областях країни.

- Ми маємо стосунки з нашими сусідами, обмінюємось інформацією з Рівненщиною, Волинню і Хмельницьким і ціни майже однакові що в них, що в нас, - каже Іван Курницький.

Сьогодні на тернопільских ринках та у торгівельній мережі міста літр соняшникової олії вартує приблизно від 13 до 17 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...