«Чи задумувались Ви скільки кілограмів кожного дня на собі несе учень у школу?», - крик душі матері тернопільського другокласника

На сайт «0352.ua» написала лист наша читачка Надія Мельник: «Доброго дня) хочу щоб ви опублікували мою статтю))) я не журналіст і не репортер, просто наболіло і написала)». Жінка провела своє дослідження проблеми «важкого рюкзака школяра». ЇЇ дитина перейшла у другий клас, уже місяць мати тестує методику, як вберегти свою дитину від сколіозу та плоскостопої.

Пропонуємо читачам «0352.ua» перевірити рюкзак свого школярика та отримати розгорнуту відповідь на запитання: «Чи задумувались Ви скільки кілограмів кожного дня на собі несе учень у школу?».

«Чи задумувались ви скільки кілограмів кожного дня на собі несе учень в школу? Я до того, як моя дитина пішла у 2-й клас про це і не думала ! Але, одного прекрасного дня, збираючи рюкзак, я вирішила його зважити. І що ви думаєте ? 5 кг при вазі дитини 25 кг. Це ще без форми і перевзуття на фізкультуру!!! 

Шановний МОЗ, про що ви думаєте?? Згідно з нормами, шкільний рюкзак повинен важити 10% ваги дитини!!!! Тобто, при вазі 25 кг, рюкзак повинен важити 2,5 кг. 

А у нас виходить рюкзак з книжками - 5 кг. + 1 кг. 300 г. взуття і одяг на фізкультуру! Парадокс!!! Або просто знущання з наших дітей! 

Почала я визнавати, що кажуть на це ортопеди. І так, якщо наша дитина (фізично здорова) носить заважкий рюкзак - це впливає на зміну постави, а відповідно і відбивається на: 

- Неправильний розвиток нижніх кінцівок (наприклад: плоскостопість)

 - Роботу серця, легень

 - Погіршується зір

 - Біль в попереку і в суглобах, які, в свою чергу, приводять до остеохондрозу та інших хвороб.

В дитячому віці майже всі проблеми з статурою можна виправити, якщо, звичайно, батьки і спеціалісти вчасно це помітять. 

А як же борються в інших країнах з проблемою важкого рюкзака? 

- Ізраїль - існують правила користування шкільними рюкзаками і введено строгі обмеження його ваги. Батьківський комітет слідкує за виконання цих правил.

- США - теж є обмеження ваги. В деяких штатах застосовують штрафи до батьків і шкіл, які не дотримуються привила обмеження ваги шкільного рюкзака. В американських школах вже давно ввели подвійний комплект шкільного набору.

- Тайвань, Малайзія - користуються планшетами і електронними книжками.

- Швеція - до 8-го класу не користуються вдома книжками, бо їм не завдають домашніх завдань.

- В Європі - дітям на занятті дають видрукуваний на А4 розкритий матеріал уроку і ксерокопію сторінки книжки, а вдома підшивають в папку шкільну лекцію ! 

Р.S. Ми вийшли із ситуації так) Деякі книжки залишаємо в школі, а вдома вчимося по електронній книжці 

Здоров'я батькам і діточкам) Терпіння вчителям)», - пише Надія.

тернопіль школяр рюкзак учень важкий_рюкзак дослідження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі