"Мене називала "козяча смерть"": мешканка Тернопільщини розказала про першу вчительку, яка скалічила учням дитинство

Дитинство є вкрай важливим часом для кожної людини. Періодом, коли закладається фундамент особистості. І навіть незначні прикрощі та психологічні травми дитини впливають на решту її життя.

Як повідомляє "Про Те", напередодні дня вчителя Ганна Петрівна, що мешкає у Чортківському районі, будучи вже кілька років на пенсії, поділилася спогадами шкільного життя у радянський час. Школу вона згадує, як страшний сон.

"Наша перша вчителька била дітей і обзивала. Придумувала нам всілякі назви. Мене називала "козяча смерть". Я була тоді дуже худа і бліда. Пішла до школи десь посеред року, що діти вже читали, букви писали. Не пам’ятаю, яка вже чверть була. Мені ще не було шести років. А діти йшли до першого класу у сім років. Взяли мене, бо вчительці не вистачало кількості дітей. Приходила постійно до нас, щоби я йшла. Моя мама пошкодувала ту вчительку, а не дитину".

Ганна Петрівна розповідає, що зі страху перед першою вчительку, переховувалася у кущах, аби не йти на уроки:

"Пам’ятаю, що не хотіла до школи ходити. В селі коло річки в ровах були кущі. Діти йшли до школи, а я ховалася в тих кущах. Сиділа там, доки учні не поверталися зі школи. Тоді з ними йшла додому. Батькам казала, що була на уроках. Дуже боялася тої вчительки. Однокласницю так вдарила по руці лінійкою, що розрізала їй руку. Вчителька боялася, щоби не пожалілися на неї. Видно було по ній. Головою до дошки била дітей, і по руках, по чім-небудь. Штовхала. Отаких дурних вчителів тримали на роботі. Вона була фронтовичкою. Певне, била дітей тому, бо на фронті була. Я так думаю тепер. На старості літ роблю таку аналітику. Не всі вчителі так били дітей, як вона. У старших класах вже стало легше. Було багато нормальних вчителів, яких я дуже поважала".

На сьогодні пенсіонерка дивується, що в той час зі дітей ніхто не заступався.

"Ніхто з батьків нікуди не звернувся. Це був 1958 рік. Якісь такі батьки були темні тоді. А вона так травмувала дітей. Отака була Павлина – перша вчителька, яка запам’яталася на все життя. Скалічила дитинство. Навіть не хочеться то згадувати".

Також нагадуємо, що на Тернопільщині мешкає 86-річна пенсіонерка, яка проходить по чотири кілометри, аби просто купити хліба.

Школа перша вчителька пенсіонерка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі