Іграшки для дітей STEM — нова складова нового напряму нової української школи

Термін “нова українська школа” увірвався в суспільний простір на хвилі реформи освітньої системи зовсім нещодавно і для багатьох батьків першокласників став загадкою, яку, чесно вам зізнаюсь, розгадати вдалось далеко не з першої прочитаної сторінки нової програми.

Іграшки для дітей STEM — нова складова нового напряму нової української школи, фото-1

Я — мама першокласника. Його освіта входить в  топ моїх батьківських пріоритетів (вона посідає друге місце після здоров'я). Те, як навчатимуть моє дитя наступні десяток з лишком років і що принесе оновлена школа дітям та батькам, питання для мене  надзвичайно актуальне.

“Нова школа” декларує навчання через гру. Гра й справді є одним з ключових способів пізнання дитиною світу, через неї дитя навчається взаємодії з іншими, розвиває власні вміння, здобуває інформацію про світ довкола. Гра розвиває дитину всебічно:

- Фізичний розвиток. За допомогою рухливих ігор

- Творче зростання. У грі дитина має змогу сама обрати свою роль та як вона її виконуватиме, придумувати власні світи та проживати у них.

- Розвиток емоційного інтелекту. Через гру дитина навчається усвідомлювати та висловлювати емоції, можливість випробувати себе та здатність розв'язувати проблеми.

- Опанування м'яких навичок (soft skills). У грі дитина навчається взаємодії з іншими, робить перші проби у налагодженні міжособистісних стосунків та визначає своє місце в команді.

- Когнітивний розвиток. Гра сприяє розвитку логічного мислення, уваги та пам'яті.

Що?

Що ж потрібно робити нам, дорослим, щоб діти максимально комфортно та ефективно навчались, граючись? Обирати правильні ігри та іграшки.

Серед ігор для школярів все більшу полярність здобувають STEM-іграшки. Концепція STEM охоплює природничі науки, технологію, інженерію, математику та навчає застосовувати набуті знання в житті. Ці іграшки, можливо, й не замінять шкільні підручники, але точно стануть практичним та яскравим доповненням до нього.

Де?

Завітайте до спеціалізованого українського інтернет-магазину https://toys4brain.com.ua, який одним з перших підтримав розвиток нового формату освіти з використанням STEM-іграшок.  

Коли?

Зараз. Саме зараз час почати бавитись STEM-іграшками.

А щоб максимально насолодитись STEM-іграшками рекомендую послуговуватись простими правилами:

- Обирайте легкий початок. Обрана іграшка (завдання) має відповідати розвитку дитини. Занадто складна іграшка, з якою дитина не зможе упоратись, залишить гіркий смак невдачі та позбавить бажання рухатись далі. Занадто легка -  позбавить сатисфакції від виконаного завдання. Шукайте золоту середину — таку іграшку, яка для дитини буде цікавою, в міру складною, але такою, з якою дитина впорається і з впевненістю братиметься за складніші завдання.

- Дайте свободу. Не втручайтесь та не нав'язуйте дитині своїх ідей. Це її гра — її правила.

- Не акцентуйте увагу на результаті. Заохочуйте гру, в якій перебуває дитина, навіть, якщо вона отримає негативний досвід, зазнає невдачі. Прийняттю поразок також потрібно вчитись, адже такі уроки дають значно більше, ніж перемоги.

- Заохочуйте. Дитина складає конструктор відмінно від вказівок з інструкції? Це ще не привід панікувати. Можливо, вона шукає свій спосіб? Можливо, їй нецікаво йти торованою стежкою, і вона шукає власну?

- Дайте можливість спробувати самим. Довіряйте своїй дитині у пошуку правильного рішення. У юних дослідників є колосальний потенціал, і ви ніколи до кінця не знаєте,  на що здатна ваша дитина.

- Будьте поряд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі