20:07, 21 жовтня 2018 р.
Експерти порадили, як зекономити, але не замерзнути: завтра у Тернополі починається опалювальний сезон
Енергоефективність будь-якого будинку можна покращити, заклеївши шпарини у вікнах та дверях. Слід придбати короткі штори, зачинити двері у під’їздах, встановити за батареями теплозахисні екрани з фольги, перефарбувати батареї у темно-коричневий, саме він найкраще віддає тепло.
Як повідомляє "20 хвилин", не потрібно придумувати високих матерій чи витрачати багато коштів, щоб зберегти тепло в домі. Ці найпростіші поради допоможуть зберегти і тепло, і гроші, так радять фахівці.
Директор з питань комунікації та зв’язків з урядом проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" Віра Ілляш зазначила:
"У нас ментальність така: я не господар, нехай зробить держава. Наші дослідження показують, що більше 50% українців, навіть ті , які живуть у приватному секторі, вважають, що енергоефективні заходи в їхніх будинках має запроваджувати держава, жек, бізнес-структури, але не вони самі. Тому зараз варто доносити до людей цю просту істину. Якщо вони не почнуть самі думати, як їм заощадити і які заходи з енергозбереження запровадити для того, щоби підвищити комфорт і температуру у своїх помешканнях, ми втратимо можливість рухатись до енергонезалежності. Потрібно менше використовувати води, витягувати прилади з розеток, щоб не витрачати електрику. Для когось будуть актуальними такі прості та малозатратні заходи, для когось більш затратні – утеплення будинку, встановлення лічильників.
Віра Ілляш додає, що нині українці задумуються про те, як економити енергоресурси, адже зросли тарифи.
"До того ми бачили, на жаль, не дуже заощадливе використання. Це пов’язано з тою ментальністю, що раніше ми практично нічого не платили за ту ж саму електрику, воду і газ.
Консультант з технічних питань проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" Вадим Литвин повідомляє:
"Основні кроки, які треба зробити, — це прийняття рішення: будемо економити. Далі — проведення енергоаудиту. І якщо порівнювати будівлю з людиною, то тут є дуже багато спільного: коли холодно, людині хочеться більше їсти, більше пити більше рухатися для того, щоб зігрітися. Те саме відбувається, коли людина захворіла. Починати лікування без діагнозу дуже небезпечно. В кращому випадку ви просто викинете намарно гроші, в гіршому – вам стане ще гірше. Так само буде з будівлею. Якщо несистемно підійти до проблем з підвищення енергоефективності та комфорту, то рано чи пізно це приведе до фінансових втрат. І, що найголовніше, це може зашкодити будівлі. Енергоаудит дозволить сформувати технічне завдання для проектантів та будівельників. І останній, мабуть найважливіший пункт, це - постійний контроль за ефективністю енергоспоживання. Цей процес близький до того, як народити дитину - далі за нею треба постійно доглядати".
Загалом весь цей комплекс заходів дозволить зменшити споживання тепла на 30-60%. Вбити двох зайців Енергоефективним можна зробити практично будь-який будинок.
І нарікання: "Наш будинок 20-50 років тому збудований і тут уже нічого не зробиш" насправді не відповідає дійсності. Енергоефективність будь-якого будинку можна покращити, причому не завжди це потребує дуже великих коштів.
"Проектом енергоефективності можна відразу вбити двох зайців – зменшити платіжки за комунпослуги та підвищити комфорт у помешканні", - каже фахівець. - "Протікає дах, погані двері – досить типова ситуація, але краще за самих мешканців її виправити ніхто не може. Адже якщо в приватному будинку тече дах, то зазвичай ніхто не чекає, що хтось має прийти і відремонтувати. Людина починає ремонтувати сама, чого не скажеш про мешканців багатоквартирних будинків. Можна чекати, що хтось прийде і через 10 років відремонтує, а можна зробити все самому".
Як машина без гальм Вадим Литвин наголошує ще на одному моменті: якщо ми економимо за рахунок того, що все повимикаємо і сидимо та мерзнемо – це не енергоефективність. Теж саме можна сказати і про несвідоме утеплення.
"Часто можна почути: я утеплю стіни, заміню вікна і буде тепло", - каже він. - "Насправді, якщо у вас немає чим регулювати температуру, то це приблизно схоже на машину без гальм. Ви розігналися, можете гарно їхати, але при цьому пального витрачаєте багато, тому що треба пригальмувати. Так само й тут . В квартирі стає просто спекотніше до некомфортного рівня +26-28 градусів. Вікна починають відкривати частіше і все збережене тепло просто вивітрюється. А якщо у вас стоїть регулювання, то ви використовуєте лише стільки тепла, скільки потрібно, щоб почуватися комфортно".
Фахівці з енергоефективності дають ще одну просту пораду, скориставшись якою можна зберегти тепло. Виявляється, якщо у вас довгі штори, то майже 20% тепла йде на обігрів стіни, а не кімнати.
"Підріжте штори, зробіть собі спідницю і отримайте додаткову енергоефективність". - Зазначив фахівець.
Окрім того, доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла на 8-10% більше, ніж з білою. Фахівці наголошують, що суспільству пора змінюватися. І чим раніше ми це почнемо робити, тим дешевше це коштуватиме. І не потрібно говорити, мовляв, нема грошей і ми нічого не можемо зробити – насправді є дуже багато коштів, які можна використати. Це "теплі кредити", які компенсують 40%, місцеві програми, які компенсують ще 30%.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:33, 6 вересня
18:29, 2 вересня
12:41, 6 вересня
live comments feed...