Чиновник на Тернопільщині робить фото Місяця, на яких видно кожен кратер (ФОТО)

48-річний чортківчанин, чиновник райдержадміністрації, Бориса Гусака займається фотозйомкою планет, що є одним із проявів його захоплення астрономією, яку він обожнює з 13-ти років.

Ще у школі він став шаленим шанувальником цієї галузі науки. Знання черпав з книжок, через друзів, які теж цим захоплюються. Найперший прилад для спостереження зоряного неба — підзорна труба з діаметром об`єктива лінзи всього 50 мм.

"Та завдяки їй зумів розгледіти Меркурій, Венеру, Марс, Юпітер, Сатурн, Нептун — щоправда, нечітко". - Каже чоловік.

А потім у школі позичив рефрактор з діаметром об`єктива 60 міліметрів, він показав очікуване вже доволі пристойно.

"Згодом з’явився в мене великий шкільний рефрактор, маю його й досі, з діаметром об`єктива 80 міліметрів. Цей прилад найбільш доступний для любителів астрономії. Переважно займався спостереженнями об`єктів глибокого космосу — туманностей, галактик, зоряних скупчень. Можна було зануритися в ніч, абстрагуватися від всього, забути про навколишнє".

Та все ж фотографією Борис Гусак захопився значно раніше, ніж астрономією. Не ходив у жодні гуртки, опановував світлопис самотужки. 

Борис Гусак тривалий час очолює відділ з питань цивільного захисту населення та розвитку інфраструктури Чортківської райдержадміністрації. Звісно, службова посада не має жодного відношення до захоплень чоловіка. Раніше очолювана ним служба іменувалася трохи по-іншому — відділ з питань надзвичайних ситуацій.

Космос, функціонування планет, різного роду катаклізми, катастрофи на Землі. Чи існує якийсь зв'язок?

"Космос тут ні до чого", — каже Борис Гусак. — "Людство саме створює проблеми в нашому світі. Техногенний вплив на моторику Землі — винятково людський фактор. Та ні для кого не секрет, що Земля не вічна, її ресурси вичерпуються. І Сонця також. Хоча це — проблема на дуже-дуже далекі часи. І все ж, гадаю, тим далеким поколінням наших нащадків треба буде шукати інші планети для переселення туди людства. І астрономія, й космонавтика — помічні в тому".

Детальніше читайте у "Погляд".

Чиновник на Тернопільщині робить фото Місяця, на яких видно кожен кратер (ФОТО), фото-1 Чиновник на Тернопільщині робить фото Місяця, на яких видно кожен кратер (ФОТО), фото-2 Чиновник на Тернопільщині робить фото Місяця, на яких видно кожен кратер (ФОТО), фото-3 Чиновник на Тернопільщині робить фото Місяця, на яких видно кожен кратер (ФОТО), фото-4 Чиновник на Тернопільщині робить фото Місяця, на яких видно кожен кратер (ФОТО), фото-5
Чиновник фото Місяця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі