Тернопільські батьки обурені рішенням запровадити "шестиденку" для школярів, аби зекономити на опаленні

У Тернополі школярі тепер вчитимуться ще й по суботах. Завдяки тому матимуть аж цілий місяць зимових канікул.

Така собі «замануха», враховуючи те, що в батьків тепер виникла серйозна проблема, де подіти тих дітей, пише 20 хвилин.

- Я просто дивуюсь з дій нашого управління освіти. У мене таке враження, що там працюють «інопланетяни», відірвані від реального життя. Мало того, що вони скинули на дітей таке навантаження, так ще й абсолютно не подумали про те, з ким мають бути діти аж цілий місяць, поки не ходитимуть до школи, - обурюється мама першокласника Ірина Медова.

Відпрацювання припаде на 5 субот

Минулого четверга більшість тернопільських шкіл озвучили батькам зміни в структурі навчального року. Зимові канікули в закладах освіти мали розпочатися з 2 січня і закінчитися аж 20. Тепер учні відпочиватимуть довше – із 24 грудня по 20 січня. Мовляв, і на опаленні зекономлять. Однак той додатковий тиждень учні мусять відпрацювати по суботах.

До речі, перше відпрацювання припало якраз напередодні осінніх канікул 27 жовтня (осінні канікули – із 29 жовтня по 4 листопада – прим. авт.). Не зовсім вдала ідея, зважаючи на те, що декотрі сім’ї вже спланували свій відпочинок.

- У нас на суботу вже були квитки. Ми з дитиною вирішили поїхати до родичів за кордон. А тут за день нам повідомляють, що субота робоча. Звісно, донька не пішла до школи, пропустила день. Це взагалі нормально? – зауважує пані Оксана.

Рекомендацію внести зміни в планування навчального року місцеве управління освіти скерувало на заклади освіти наприкінці минулого тижня. Хоч конкретного наказу і не було, у школах директори довели цю інформацію до батьків, як обов’язкову до виконання.

- Зібрали голів батьківських комітетів та фактично поставили перед фактом, - розповідає пані Наталія (прізвище відоме – прим. авт.). – На аргументи, а куди ж подіти дитину ще один тиждень перед Новим роком, адміністрація давала геніальні відповіді: «Ну а на канікули десь же збирали ту дитину лишати. Подумаєш ще тиждень…» Мовляв, обговорили і порадилися. Насправді нам просто сказали переказати все те батькам і не піднімати «кіпіш», інакше від того тільки вчителі постраждають. Адже їм і так врізають зарплати, будуть невдоволені, то ще й у відпустки за власний рахунок повідправляють.

Заборонені відпрацювання по суботах

В інтернет-спільнотах новина про шестиденку розлетілася миттєво. Сотні обурених коментарів, лише одиниці сприйняли звістку спокійну і з позитивом. І це здебільшого ті батьки, котрі не працюють, тож більш вільні у плануванні вихідних чи канікул. Решта – категорично проти.

- Першокласнику важко п’ять днів ходити до школи, а тут поясни дитині, що ще і шостий день треба вставати рано і йти. Тим паче, зараз починається сезон захворюваності, діти не досипають, імунітет низький, почнуть масово хворіти, - говорить Оксана Волинець. – Нам цієї суботи поставили п’ять уроків, замість понеділка. Усі так чекали на канікули, раділи, що нарешті вихідні, а тут несподіванка – аж п’ять уроків. Це проти здорового глузду! У міській раді хочуть економити на опаленні та мучать наших дітей! Безсовісні!

Згідно з рішенням Міністерства освіти і науки, школи мають право встановлювати тривалість навчального тижня на весь навчальний рік у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом. Якщо він буде п’ятиденний, відпрацювання уроків по суботах не допускається, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів. Тож фактично Міністертво заборонило відпрацювання по суботах. У рекомендаційному листі МОН чітко написано: «Відпрацювання по суботах не дозволяється навіть з метою надолуження навчального матеріалу чи продовження канікул та скорочення опалювального сезону».

На практиці бачимо інакше – місцеве управління освіти вкотре бере на себе забагато повноважень і приймає абсолютно протилежні рішення.

Тернопільські батьки дивуються: як там можливо, що місцеві школи йдуть в розріз із законодавством? - Чому міністр говорить одне, а Тернопіль живе за своїми законами? – запитує мама двох школярів Мар’яна (прізвище відоме – прим. авт.). – Син у другому класі, донька – в четвертому. З обома треба вивчити уроки, а дітям – вчитися у суботу повний день, а як контрольні чи самостійні. Я не чула, що десь в інших містах є така практика. Мер економить на газі, а діти мусять страждати.

Няня – мінімум 35 грн за год

Дуже багато мам і татів рахують ще і фінансову сторону проблеми. Тим сім’ям, котрі не мають модливості завести дітей до бабусь чи інших родичів, доведеться шукати нянь.

- Я виховую сина одна. Працюю. Тут на осінні канікули нема, де його подіти. Домовляюсь з начальником, аби дозволив приводити на роботу. Бо послуги няні недешеві. Час від часу запрошую її на годину-дві. Найменше вони беруть 35 грн за годину, за день треба віддати 300 грн. От і рахуйте! – обурено розповідає Ірина Брасюк. -  Цілий місяць зимових канікул. Хто буде з тими дітьми сидіти? У суботу більшість батьків вихідні, а у будні, що відпрацьовуватимуть, усі працюють. Чи нам тепер на роботу не ходити?

Подібні питання цікавлять багатьох тернополян. Адже альтернативи людям не запропонували. У місті нема хоча б одного чергового закладу, де за мінімальну оплату батьки могли б залишити своїх дітей.

Один з варіантів – це приватні студії розвитку для дітей. Вартість денного перебування там обійдуться орієнтовно 200 грн.

Організовують табори на канікули

Журналісти промоніторили оголошення в інтернеті. Перед канікулами їх з’явилося немало.

Зайшовши на сайт https://dity.te.ua, можна знайти інформацію про осінні табори повного дня для дітей, віком від 6 до 9 років. Вони пропонують великий вибір занять для малечі – кулінарні курси вивчення англійської, читання, екскурсії, динамічні логічні ігри, майстер класи з рукоділля тощо. Як кажуть, будь-яка примха – за ваші гроші! Графік роботи – з 9.00 до 18.00. Навіть повноцінний обід та підвечірок є. Середня вартість денного перебування – від 200 грн за день. Є можливість придбати тижневий абонемент – за 900 грн.

Ті батьки, котрим таке задоволення не по кишені, придумують інші варіанти. Адже, це осінні канікули тривають лише тиждень, а зимові – уже місяць, отже, витрат більше.

- Ми з батьками реально задумуємось над тим, аби координуватися групами. Чергуватимемо по черзі в когось вдома, спільно вирішуємо питання з харчуванням і так далі. А що? Іншого вибору в нас немає, - наголошує пані Ірина. – До речі, багато класів пишуть колективні відмови. Думаю, ще і в Київ звертатися будуть!

«Ну а на канікули десь думали лишати своїх дітей…»

Проблеми батьків місцеве управління освіти, вочевидь, не сильно обходять. Адже до такого висновку їх спонукали свої причини.

- Ми проаналізували структуру та режим навчального року, яку затверджували керівники навчальних закладів міста. Перший семестр мав завершитися 29 грудня. Зважаючи, на те, що 25 грудня буде державний вихідний, а 24 ми відпрацьовуватиме в суботу, 22 грудня, ми подумали і вирішили, що немає змісту, аби ці чотири дні учні ходили до школи, - пояснює заступник начальника управління Ірина Сум. – Таким чином , можливо, нам вдасться уникнути і масової захворюваності на грип, отже, обійтись без карантину. Тому ми запропонували керівникам закладів відпрацювати ці чотири дні протягом субот у жовтні-грудні.

Продовжуючи, посадовець наполягає, що таке рішення міського управління освіти носить рекомендаційний, а не обов’язковий характер.

- Школи самі вирішують, як їм організувати робочий тиждень. Ми лише стежимо за те, аби там виконували навчальний план, згідно з програмами на перший семестр, - каже вона.

На питання, чому в Тернополі ідуть проти заборони Міністерства щодо суботніх відпрацювань, пані Сум дає чітку відповідь – заборони немає, є лише рекомендація.

- Заява міністерства стосувалася більше карантинів, а як он виші та коледжі працюють по суботах, і в них канікули починаються швидше і тривають довше, - запитує вона.

Щодо того, де ж подіти дітей на такі тривалі канікули, в управлінні дивуються: як це немає, де їх лишити, а протягом канікул де ті будуть?

- Доведеться переглянути свої плани. Ми не сказали про це за день, у них є багато часу, щоб визначитися. Думаю, що батьки знають, що їхні діти ходять у школу і знайдуть, куди їх подіти на канікули, - наголошує вона. – Для першокласників будуть додаткові канікули в лютому, аби зменшити навантаження на учнів. До того ж, заклади освіти можуть приймати рішення, аби першачки не навчалися у суботу. Школи мають повну автономію у прийняті таких рішень.  

ДОВІДКА

Графік відпрацювання:

27 жовтня – за 26 грудня

10 листопада – за 27 грудня

24 листопада – за 28 грудня

8 грудня – за 31 рудня

22 грудня – за 24 грудня

школа навчання освіта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Незаконні дії щодо заставленого майна інкримінують працівники Підволочиського відділу поліції місцевому мешканцю. Чоловік продав транспортний засіб, який перебував під заставою у банку. Як інформує "ТЛ", підозрюваний ще у 2006 році взяв банківський кредит в розмірі 20 тисяч євро. Як заставу залишив вантажний автомобіль з причепом, вартістю приблизно 245 тисяч гривень. Кредит оформив на 36 місяців. Спочатку чоловік його сплачував справно, але після того, як...
Пригоди
Сьогодні (22 листопада) поблизу Гаївського мосту сталася аварія: правоохоронці надали свій коментар щодо події, яка сталася. Близько 18:00  по вулиці Протасевича водій 1997 року народження, керуючи авто "ВАЗ2106", здійснив зіткнення з машиною "Volkswagen Amarok" під керуванням водія 1972 року народження. Внаслідок ДТП пасажир "ВАЗ" отримав тілесні ушкодження. Його госпіталізовано до приїзду поліції. На місце події викликано СОГ. Також нагадуємо, що нещодав...
Пригоди
27-річного старшого матроса буксира «Яни Капу» кохана чекала з полону. Про це пише Нова Тернопільська газета. На Одещині минулої неділі, 17 листопада, одружився звільнений з російського полону моряк Володимир Варімез – один із 24 українських військовополонених, захоплених РФ в листопаді 2018 року під час переходу кораблів з Одеси до Маріуполя. 27-річного старшого матроса буксира «Яни Капу» його тепер уже дружина Інна чекала з полону. Урочиста церемонія від...
Суспільство
Нововведення вже вступили в дію і є обов’язковими до виконання у всіх територіальних підрозділах ДМС. Зокрема, про нові стандарти фотографування на документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи для представників різних віросповідань йдеться у прес-релізі управління комунікацій та електронних сервісів ДМС України. Повідомляється, що відтепер фотографування на документи (паспорт громадянина України, паспорт г...
Суспільство
На сміттєзвалищі, що у с. Малашівці Зборівського району, цими днями тривають активні роботи з влаштування сміттєсортувальної лінії, яка запрацює уже до кінця цього року. Окрім того, тут уже проведено освітлення всієї території полігону, влаштовано огородження, встановлено камери відеоспостереження та ваговий комплекс. Після завершення усіх робіт це сміттєзвалище стане повноцінним полігоном твердих побутових відходів. Наразі тут уже встановлено ваговий комп...
Пригоди
Новий теплохід і зовсім інший маршрут. До Тернополя привезли теплохід "Сігма". Курсуватиме він від центрального причалу до Пронятина.  Показує Т1. Купили його в Запоріжжі. В експлуатації він був пів століття, але за "Сігмою" регулярно доглядали, тому теплохід у гарному стані. До Тернополя обновку привезли без ходової рубки, її встановлять, але висота її буде такою, щоб легко проходити під мостом, що поблизу «Водної арени «Тернопіль».  Розробили і новий мар...
Суспільство
Воістину легендарна і славна своїми науково-освітніми традиціями та вагомими здобутками Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка нещодавно відсвяткувала 200-річний ювілей. Хоча ще в 1805 році в Кременці була заснована гімназія, але 1819-го її пе-рейменували у ліцей – тоді навчальний заклад вищого типу. У 1833 році матеріа-льну базу вже закритого ліцею перевезли до Києва, де на її основі започаткували університет Святого Воло...
Суспільство
У Тернополі вкотре відбувся благодійний віденський бал. Цього  року організовували дійство студенти Тернопільського медичного  університету.  На балу  провели благодійні аукціони та майстер-класи з виконання класичних  танців.  А зібрані кошти передали діткам з  гематологічного відділення міської  дитячої  лікарні, повідомляє Т1 Новини. Вишукані сукні,  симфонічна музика  та класичні танці. У Тернополі відбувся благодійний студентський віденський бал. Цьог...
Пригоди
Сьогодні (22 листопада), близько 18:30, у Тернополі сталася серйозна аварія: ДТП трапилася поблизу Гаївського моста. Як повідомили сайту 0352.ua очевидці, в аварію потрапило відразу чотири автомобілі. Є постраждалі. На місце подій прибули медики. Обставини і причини ДТП з'ясовуються. Очікується офіційний коментар поліції. За подробицями стежте в наших наступних публікаціях.