• Головна
  • Тернополяни отримуватимуть зарплати лише в гривнях
17:30, 26 листопада 2012 р.

Тернополяни отримуватимуть зарплати лише в гривнях

Новий податок на продаж валюти, який Нацбанк таки хоче рано чи пізно запровадити, покликаний примусити роботодавців платити зарплату лише в гривні та без "конвертів", заявив заступник голови Нацбанку Валерій Прохоренко.

"Крім усього іншого, ми стимулюємо фізосіб та їх роботодавців до отримання (видачі) зарплат виключно в національній валюті. Тобто це ще й боротьба із зарплатами "в конвертах" - відбілювання доходів і підвищення прозорості розрахунків. Ще одна мета - наповнення Пенсійного фонду", - сказав він, пише "УНІАН".

За його словами, за основу майбутнього податку взята чинна у країні ставка податку з доходів фізосіб. За його словами, адміністрування податку - непростий процес, тому було вирішено ввести збір, який поповнював би Пенсійний фонд.

Прохоренко підкреслив, що портфель валютних кредитів українців сьогодні перевищує $ 10 млрд, тому збір на покупку валюти став би "серйозним тягарем". Саме тому було вирішено ввести такий збір саме на продаж валюти.

Говорячи про перспективи прийняття законопроекту, чиновник сказав, що з профільним комітетом парламенту вже незабаром будуть визначені ключові норми законопроекту. Нагадаємо, 16 листопада регіонал Віталій Хомутиннік вніс у ВР законопроект, яким пропонувалось запровадити 15% збір до Пенсійного фонду з суми операцій з продажу готівкової валюти.

Через 4 дні, 20 листопада, документ був відкликаний з метою доопрацювання. Варто зазначити, що на тлі розмов про новий "валютний податок", населення почало масово здавати долари.

Це, у свою чергу, призвело до падіння "зеленого" по відношенню до гривні. У зв'язку зі стрімким зниженням курсу, багато банків просто перестали купувати у населення американську валюту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...