• Головна
  • Чому декретні відпустки не скасують та що таке «муніципальна няня», тернополянки повинні це знати
11:15, 12 листопада 2018 р.

Чому декретні відпустки не скасують та що таке «муніципальна няня», тернополянки повинні це знати

Про чергову маніпуляцію з інформацією у соцмережі повідомили «По той бік новин». Мова йде про так звану відміну поняття «декретна відпустка» та інформацію про те, що молоді матусі будуть вимушені одразу після народження дитини виходити на роботу та наймати няню.

Спочатку скажемо правду - тоді роз’яснимо:

Декретна відпустка з 2019 року буде точно такою ж, як і весь попередній час. Зі збереженням місця на роботі та допомогою на дитину.

Жінка може перебувати у «декреті» допоки дитині не виповниться 3 роки. 

Так само, при народженні дитини жінка отримає грошову допомогу у розмірі 10 тисяч 320 гривень. А потім ще 30 тисяч 960 гривень впродовж 36 місяців (по 860 гривень щомісяця).

Чому взагалі про це пишемо?

Тисячі користувачів ширили інформацію, мовляв, з 2019 року декретна відпустка скасовується, а держава виділятиме тільки 1500 грн на няню для малечі. Ну і все це супроводжувалося словами «любові» про уряд та парламент, розрахунками, скільки коштує няня і як можна залишити одномісячну дитину вдома із чужою людиною. Виникали питання, чи буде покривати держава доставку грудного молока для малюків і т. п. 

По факту, користувачі повелися на те, що викликало емоції і вирішили не перевіряти інформацію з першоджерел.

Що ж трапилося?

З 1 січня Міністерство соціальної політики запускає пілотний проект «Муніципальна няня». Він має на меті допомогти сім’ям, які користуються послугами няні і допомогти фінансово жінкам, які хочуть раніше вийти на роботу. Проте, неважливо, жінка працює чи знаходиться дома у відпустці по догляду за дитиною, вона може скористатися послугами няні, з якою попередньо підписати договір і отримати невелику компенсацію за її послуги. Загалом, держава повертатиме 1500 грн в місяць. Відповідну Постанову затвердив Кабмін.

І ще трішки про суть питання:

Право на відпустку по догляду за дитиною затверджене в Законі України «Про відпустки», а також в Законі України «Про загальнообов’язкове державне страхування».

Закони мають вищу юридичну силу, аніж постанови, накази та рішення виконавчої влади - тобто Кабінету міністрів України, профільних міністерств та органів місцевого самоврядування.

Щоб скасувати декретну відпустку необхідно внести зміни в законодавство. Такі зміни можна внести тільки через Парламент. Тобто, спочатку необхідно розробити відповідний законопроект, він має пройти відповідні профільні комісії у Верховній Раді. Тоді набрати щонайменше 226 голосів народних депутатів і отримати підпис Президента України. І це ще дуже скорочений опис процедури.

Не розганяйте зраду і не вірте на слово! А якщо щось викликає емоції і негативні коментарі, заглиблюйтеся в суть питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #няня #декрет #декретна_відпустка

Коментарі

ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Терміново ТЦК піде по людей за новими вимогами, навіть з цими хворобами доведеться служити: мобілізація, повістки, ВЛК
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...