
17:30, 14 листопада 2018 р.
Поліомієліт в Україні: що потрібно знати тернопільським батькам?
Ще відносно недавно заразитися поліомієлітом в Україні було малоймовірно, втім нині ризик зріс. Про це днями заявила спеціалістка з імунізації Європейського регіонального бюро ВООЗ Вусала Алахвердієва.
"У світі 8 країн, де досі спостерігається високий ризик циркуляції в природному середовищі вірусу поліомієліту, — сказала експертка. — І Україна в цьому списку. Найнижчий у світі рівень охоплення вакцинацією проти поліомієліту дітей першого року життя зафіксовано у Нігерії — 33% та Україні — 52%", пише газета Експрес.
Докладніше — у розмові з лікаркою-епідеміологом.
— Існують збудники поліомієліту двох типів: природний поліовірус, і вакцинопохідний. Фахівці ВООЗ роблять акцент саме на природному — дикому — поліовірусі. Чи вони однаково небезпечні?
— Незалежно від походження, вірус поліомієліту дуже небезпечний, особливо для дітей до п'яти — десяти років, їм хвороба загрожує невиліковним паралічем, навіть смертю, — каже Олена Левицька, лікарка-епідеміолог міського відділу обласного лабораторного центру МОЗУ.
— Як поширюється вірус?
— Повітряно-крапельним шляхом (чхання, кашель) або за типом кишкової інфекції (через фекалії хворого), а також — через предмети побуту, брудну воду. Вірус має здатність тижнями, а то й місяцями виживати поза організмом людини.
— А чи може поліомієлітом заразитися доросла людина?
— Випадків зараження дорослих поліомієлітом реєструють вкрай мало. Вразливі до цього хіба що дорослі з імунодефіцитом чи загалом дуже слабкою імунною системою.
— Чи існують ліки від поліомієліту?
— Ні. Тому важливо запобігти захворюванню: починаючи з перших місяців від народження, дитина має послідовно отримати декілька поспіль щеплень.
Вакцинувати можна лише здорову дитину. Перед щепленням проконсультуйтесь з імунологом.
— Люди остерігаються ускладнень від вакцинації. Кому вони перш за все загрожують?
— Ризик ускладнення мають насамперед діти, які 7 разів на рік і більше хворіють на вірусні недуги, малюки з хронічними патологіями і з проявами алергії. Про алергічні реакції в минулому слід сказати лікареві. У такому разі дитині перед вакцинацією може знадобитися підтримка спеціальними препаратами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:31
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:45, Вчора
live comments feed...
Коментарі