• Головна
  • У Тернопільській області збирають хворих на СНІД з усієї України
15:00, 1 грудня 2012 р.

У Тернопільській області збирають хворих на СНІД з усієї України

У Тернопільській області на території Збаразької колонії функціонує єдина в Україні серед пенітенціарних закладів туберкульозна лікарня. Саме сюди привозять хворих зі всієї України.

Як зазначив начальник Збаразької виправної колонії Олександр Ретюк, в жіночій колонії є на сьогоднішній день  600 жінок, з них 136 жінок віл-інфікованих. Вони не заражаються снідом в тюрмі. Вони приходять вже зі снідом.

– В жіночій колонії є на сьогоднішній день 136 жінок віл-інфікованих. Загалом 600. В жіночій колонії є одна протитуберкульозна лікарня на всю Україну, куди привозять жінок зі всіх жіночих колоній на лікування туберкульозу. Ви прекрасно знаєте, що тяжка форма туберкульозу паралельно іде з віл-снід. Тому безумовно усі ці засуджені проходять терапію і отримають відповідне лікування. Є такі форми терапії, на які не вистарчає грошей. Тобто це дуже дорогий курс лікування.  Усі ці 136 засуджених стоять на обліку. Ми їздимо і робимо профілактику в обласному центрі СНІДу, здаємо відповідні аналізи туди, там підтверджують відповідну групу і  отримують  терапію. Багато у цьому допомагає нам громадська організація “Джерела”. Це напевно одна організація в Україні, яка серйозно працює щодо боротьби зі СНІДом, і з туберкульозом в тому числі. Вони не заражаються в нас СНІДом. Вони приходять до нас зі СНІДом.

У нас засуджені не коляться, не займають іншими речами, якими передається ВІЛ-СНІД. Вони в нас є, ми їх утримуємо, ми їх лікуємо. пенітенціарна служба взяла на себе відповідальність цим всім хворим давати лікування. Це дуже великі кошти. Безумовно їх мало, їх не вистачає. Тому громадська організація “Джерела” дуже багато допомагає. Вони допомагають і забезпеченням лікувальними засобами і харчуванням.

- Ми їх всіх виявляємо, ставимо на облік, коли треба є відправляємо у Миколаївську область у спеціалізовану колонію, в якій  утримують і лікують тільки віл-інфікованих, каже начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області, генерала-майор внутрішньої служби Павло Лосик.

За словами Павла Лосика, щоб знати приблизно скільки у колонії ВІЛ-СНІД, то треба знати скільки осіб відбувають покарання за наркоманію. А в кожній колонії в середньому біля 30%-35% засуджених за наркоманію. І серед них близько 75%, як правило, перші клієнти, які потрапляють під ВІЛ-СНІД захворювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Шокуючий симптом з'являється у інфікованих в горлі, почалися фатальні страждання": лікарка про ознаки штаму "Омікрон"
"Обманює природній імунітет і валить з ніг здорових, вся країна опиниться у червоній зоні": лікар про ознаки штаму "Омікрон"
"Злочин у центрі Тернополя": поліцейські розшукують підозрювану у зухвалому злодіянні (ВІДЕО)
Жахлива ДТП на Тернопільщині: автомобіль на смерть збив пішохода, з'явилися фото з місця трагедії (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...