• Головна
  • Чому тернополянам вигідно тримати депозит у гривні?
11:00, 8 грудня 2012 р.

Чому тернополянам вигідно тримати депозит у гривні?

Що таке депозит? Чому у гривні його тримати вигідно, а в іншій валюті – ні? Такі питання щодня і щогодини задають собі тисячі наших громадян, які зацікавлені у виразних відповідях, як зберегти і примножити власні заощадження.

Почнемо з того, що скільки існує людство, стільки часу воно і задає собі питання про найбільш вигідні способи вкладення грошей. І кожен історичний період диктує свої методи ефективного збереження заробленого.

Звичайно, завжди знаходяться люди, схильні заховати зароблене у кубушку, мовляв, коли знадобляться гроші, тоді ми їх звідти і візьмемо. Разом з тим, зрозуміло, що «законсервовані гроші» фактично кожен день втрачають у вартості, так як «пропадають», не працюючи на свого господаря.

Поза сумнівом, що остаточний вибір об'єкта для інвестування залежить від можливостей кожної конкретної людини. Найгірший спосіб –- тримати гроші без руху, краще – купувати щось цінне, наприклад, нерухомість, автомобіль або електроніку. Але, по-перше, будинок, квартира або земля коштують чимало. А по- друге, побутова електроніка втрачає у вартості практично відразу після покупки. І, нарешті, по-третє. Вибираючи з метою перепродажу й отримання прибутку будинок, землю або квартиру, ми не просто заморожуємо кошти на невизначений термін. З об'єктивних причин ще й не можемо спрогнозувати, за якою ціною вдасться з часом їх перепродати, а також у скільки обійдеться їх утримання. Адже не виключено, що Верховна Рада може ввести нові податки на нерухомість, які складуть досить пристойну суму.

Отже, ми проаналізували, в чому полягають проблемні моменти інвестування у небанківські інструменти. Тепер давайте розберемося, що пропонують нам фінансові установи.

Так, скаже вдумливий читач, не так давно відповідальні особи з уряду пропонували обкладати депозити податком, пише Номер один. Було таке. Але цих людей швидко поставили на місце, а сама ідея не отримала продовження. І в даний час прибуток по депозитах жодним податком не обкладається. Зате виграш для вкладників очевидний.

По-перше, більший відсоток по депозитних внесках у гривні. Це закономірно: наша економіка зростає, підприємства мають потребу в кредитах у національній валюті. Їх видають, у тому числі залучаючи під певний відсоток заощадження населення.

По-друге, це мінімум бюрократії у порівнянні хоча б з тієї ж купівлею нерухомості. При укладенні договору про депозит кожен вкладник повинен надати свій паспорт та ідентифікаційний код. Банк – відповідний договір. Ніяких угод купівлі-продажу, реєстрації у БТІ та іншої тяганини.

По-третє, для покупки нерухомості необхідна, як не крути, немаленька сума грошей. На депозит же можна покласти будь-які гроші, починаючи із зовсім невеликих.

По-четверте, це прибуток. Ми не дарма згадали про те, що нинішні депозитні вклади у гривні, як мінімум, у два, а то й у три рази вищі, ніж аналогічні ставки у доларах або євро. Парадоксу тут ніякого немає: нинішній стан вітчизняної економіки дозволяє робити такі виплати.

По-п'яте, готуються фінансові нововведення. Одне з них – індексований депозит, розроблений Національним банком України і Міністерством фінансів. Його суть полягає в тому, що вкладник вносить гривню на депозит, розрахунок за якою здійснюється за курсом долара по відношенню до нашої валюти на день закінчення терміну вкладу.

В умовах, коли Нацбанк вживає заходів для відходу від зайвої доларизації економіки, індексований депозит стає основним механізмом, що забезпечує всім громадянам країни незалежність їхніх заощаджень від курсових коливань іноземної валюти.

Важливо розуміти, що за стабільність своєї фінансової системи, а значить, і за стабільність депозитів у національній валюті бореться кожна країна у світі. Почала це робити й Україна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...