"Ходити влітку босоніж і цінувати те, що маєш"... Секрети довголіття від Ольги Гуменюк з Тернопільщини, яка відсвяткувала 100-річчя

"Ходити влітку босоніж і цінувати те, що маєш"... Секрети довголіття від Ольги Гуменюк з Тернопільщини, яка відсвяткувала 100-річчя , Тетяна Ілюк

100-річний ювілей відсвяткувала 1 січня Ольга Гуменюк (Солодка) з Тернопільщини. Привітати бабусю з ювілеєм з’їхалися діти, внуки і правнуки. Народилася і виросла пані Ольга у Зарваниці.

Після заміжжя з Федором Гуменюком все життя прожила в селі Котузів Теребовлянського району. Подружжя жило в любові і злагоді, разом виховали трьох синів. На жаль, чоловік ювілярки помер 21 рік тому. Нині вона проживає разом з невісткою Вірою Гуменюк. Пише 20 хвилин.

Про долю бабусі розповідає її внучка Наталія Когут. - Бабуся з любов’ю згадує своє дитинство у Зарваниці і джерельце зі святою водою у лісі, до якого вони бігали з дітьми, - каже пані Наталія. - Розповідає про свої нелегкі будні за Австро-Угорщини, Польщі, німців, «совєтів». Найстрашніші спогади про те, як її молодого чоловіка Федора засудила совєтська влада до 5 років тюрми за те, що він -  ветлікар, не зміг врятувати колгоспну корову. Йому винесли вирок «за ущерб колгоспного имущества». Змушена була сама собі давати раду з дрібними діточками. А ще згадує як «совєти» безліч разів засипали джерельце у лісі в Зарваниці і нищили образки, які там завжди стояли.

Бабуся Оля передала у спадок внукам і правнукам свої вишиті горсети, подушки, рушники, обруси, вовняні килими ручної роботи. А також секрети деяких страв, які вона дуже любила готувати і пекти. Це маківники, медівники, різні тістечка. В свої роки пані Оля дуже любить читати журнал «Жінка», має підшивки за різні роки. А також читає релігійну літературу, історії про святих. Читає вона в окулярах, так і проходять її будні. Вона невибаглива в побуті і дякує своїй невістці Вірі Гуменюк за щоденну турботу про неї. А найбільше тішиться своїми правнуками, яких у неї восьмеро. І всі вони приїхали до неї в гості, щоб привітати і заспівати «Многая літа».

Секрети довголіття від Ольги Гуменюк: Найперше жити в гармонії з природою; Дякувати Богові за все, що маємо і за все, чого не маємо; Ходити влітку босоніж; Пити воду з джерела, звідки твоє коріння; Їсти овочі і фрукти, вирощені своїми руками; Працювати щодня без нарікань на різні обставини; Бути невибагливим у побуті; Любити свої село, містечко, свої традиції та передавати їх своїм дітям; Цінувати те, що маєш.

"Ходити влітку босоніж і цінувати те, що маєш"... Секрети довголіття від Ольги Гуменюк з Тернопільщини, яка відсвяткувала 100-річчя , фото-1 "Ходити влітку босоніж і цінувати те, що маєш"... Секрети довголіття від Ольги Гуменюк з Тернопільщини, яка відсвяткувала 100-річчя , фото-2
тернопіль 100 день народження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі