Що чекає на тернопільських абітурієнтів під час ЗНО?

Умови ЗНО-2019 уже затвердило Міністерство освіти і науки України. Цього року його поєднуватимуть з державною підсумковою атестацією. Уникнути тестування не зможуть навіть ті особи, які після 9-го класу продовжують навчання у коледжах чи ПТУ.

Вони складатимуть ЗНО з двох предметів: української мови та літератури; історії України або математики. Відтак скласти ЗНО потрібно всім, хто отримує атестат про повну загальну середню освіту.

Реєстрація для участі у ЗНО-2019 розпочнеться 5-го лютого і триватиме до 25-го березня; школярам варто зареєструватися до 18-го березня, оскільки їхні результати зарахують як державну підсумкову атестацію. Для реєстрації школярам необхідно мати ID-картки.

Нововведень в умовах проведення ЗНО-2019 небагато, – розповідає заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти ТОКІППО Юрій Шайнюк.

«Загалом зовнішнє незалежне оцінювання складається з двох частин, перша – це тестування, друга – безпосередньо вступ до вищих навчальних закладів. Цього року державну підсумкову атестацію у формі ЗНО складатимуть і учні професійно-технічних училищ, а також коледжів. У минулому році вони складали лише один предмет – українську мову та літературу, а цього річ їх буде два. Це одне із нововведень ЗНО-2019. Абітурієнти зможуть зареєструватися не більше, ніж на чотири предмети. У 2019-му році для вступу будуть дійсними сертифікати 2018-го року та сертифікати 2017-го року без іноземних мов. Оскільки у минулих роках не практикувалося аудіювання з іноземних мов. Також у цьому році ще одне нововведення стосується дітей з особливими потребами. Діти, які мають проблеми із зором, матимуть змогу скласти тестування за допомогою шрифту Брайля. Минулого року також була така практика, але з трьох предметів: української мови, літератури, історії України, а цього року додається ще й біологія», – пояснює зз Юрій Шайнюк.

Відтак у ЗНО-2019 можна буде використовувати сертифікати двох минулих років. А при вступі до медичних вишів необхідно складати зовнішнє незалежне оцінювання з математики або фізики. Кількість спроб вступу обмежили до 9 на 4 напрямки підготовки.

Тернопільщина сюрпризи ЗНО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі