Телефонний аферист "розвів" тернополянина на 4 тис. гривень

Телефонний аферист "розвів" тернополянина на 4 тис. гривень, Антоніна Сімаченко

Майже кожен стикався з тим, що його особисті дані хотіли виманити телефонні шахраї. Є кілька поширених схем, якими користуються зловмисники.

Одна з махінацій, що використовується найчастіше, – це СМС від банку про блокування картки. Таке повідомлення приходить з невідомого номера, де написано, що банківська карта заблокована, а для з'ясування деталей необхідно передзвонити за номером, який вказаний в кінці повідомлення.

Більшість ошуканих людей починають панікувати, дзвонити і повідомляти всі дані, кодове слово і навіть пароль. Аферисти виманюють інформацію про номер карти, CVV-код (три цифри на зворотному боці картки), пароль до онлайн-кабінету та інші дані. Також зловмисники весь час просять залишатися на лінії, аби жертви не могли зателефонувати на гарячу лінію фіну станови.

Від такого роду афери потерпів й житель обласного центру. Поспілкувавшись з невідомим, чоловік виявив нестачу на своєму картковому рахунку в розмірі майже 4000 гривень. Про даний факт тернополянин повідомив правоохоронців.

Щоб захиститися від зловмисників, досить не піддаватися паніці і не розголошувати свої дані. Аби розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам'ятати:

- співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;
- якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;
- дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.

Тернопіль шахрай гроші довіра
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі