Тернополянам на замітку: для отримання посвідчення водія необов'язковими стануть спеціальні курси

В Україні можуть скасувати обов'язкове проходження курсів задля здачі іспитів на отримання водійських прав.

Це питання розглядалось на розширеному засіданні робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах, яке проводив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. За його підсумками було прийнято протокольне доручення Міністерству внутрішніх справ разом з Мінекономрозвитку та іншими зацікавленими органами, зокрема, підготувати можливі зміни щодо запровадження інституту екзаменаторів для прийняття іспитів на отримання водійських прав та можливості самостійного вибору програми підготовки чи самопідготовки до них. Це стосується отримання водійських прав категорій А, А1, А2, АМ, В, В1 та ВЕ.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні отримання водійських прав - одна з найпопулярніших послуг. Щоб її отримати, потрібно підготувати чималий пакет документів, пройти декілька етапів процедур і найважливіше - курси, в середньому 140 годин навчання. Це зайве бюрократичне навантаження на громадян і досвід багатьох країн світу, зокрема, Німеччини, Британії, Норвегії, Чехії та Польщі свідчить про те, що ці процеси можна оптимізувати та зробити отримання послуги швидшим та простішим для громадян”, - прокоментував Лев Парцхаладзе.

Відповідно до доручення, планується ґрунтовно проаналізувати існуючу ситуацію та досвід інших країн і розробити низку змін для оптимізації послуги, зменшення навантаження на громадян шляхом видалення бюрократичної та корупційної складової. За підрахунками експертів, після цього кількість часу на отримання послуги може скоротитися в цілому на 95%.

Відтак, згідно з дорученням, заплановано:

зменшити кількість процедур та документів, а також витрати кандидатів за рахунок вибору прийнятного способу підготовки до іспитів - самостійного навчання або у спеціалізованих школах; передбачити можливість зручного отримання послуги у найближчому центрі надання адмінпослуг (ЦНАП).

Крім цього, за підсумками засідання робочої групи було надано доручення Міністерству охорони здоров’я спільно з МВС, Мінекономрозвитку та іншими зацікавленими органами підготувати можливі зміни щодо спрощення в отриманні медичної довідки для оформлення водійських прав. Мова йде про скорочення часу на проходження медогляду та можливої подачі такої довідки онлайн.

Тернополянам на замітку: для отримання посвідчення водія необов'язковими стануть спеціальні курси, фото-1
водій авто права екзамен
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі