"Їм доведеться": Патріарх Філарет вірить, що РПЦ віддасть Почаївську лавру (Відео)

Патріарх Філарет переконаний: Києво-Печерська лавра та Почаївська лавра будуть належати українській церкві, а не російській.  

Про це він розповів в інтерв'ю ТСН.Тиждень.  

- Як держава має повернути Почаївську Лавру та Києво-Печерську Лавру з рук Московського патріархату? Якими методами це можна зробити?

- Насильство ми відкидаємо одразу, лише законними методами. Рада ухвалила механізм, як громада може перейти до Української православної церкви. Вони повинні, користуючись цим законом, зібрати братію…

- Не вірю, що братія Лаври збереться.

- Збереться. Обставини змусять.  Якщо вони повинні перереєструватися у Російську православну церкву, а вони не захочуть, тоді вони не матимуть права юридичної особи. А не матимуть права юридичної особи – позбавляться багато чого.

- Зокрема і Лаври?

- Зокрема і її. Доведеться. Бог створить умови, і їм доведеться. І я в це вірю і переконаний, що це буде. Бо це святиня українська і мусить належати українській церкві, а не російській. До речі, зараз розповсюджують невірну назву "ПЦУ" - Православна церква України. Правильно – Українська православна церква. Ми ж не кажемо "Православна церква Росії" чи "Православна церква Болгарії". Це необхідно виправити.

- Але ж це офіційно.

- Це не офіційно – це переклад, і переклад неправильний. Треба говорити правильно – Українська православна церква. 

Почаївська лавра Філарет церква
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі