Стометровим стягом на Збручі зустрілися делегації сусідніх областей - Тернопільщина та Хмельниччина (ФОТО)

На Збручі зустрілися делегації сусідніх областей, вчергове символічно об'єднавшись. Окрім жителів Тернопільської та Хмельницької областей прибули на святкування Дня Соборності делегації з Вінниччини, Івано-Франківщини і Львівщини.

Особливим день Соборності є для жителів Тернопільщини й Хмельниччини, адже саме по західному кордону Хмельниччини проходила умовна межа між ЗУНР та УНР. Традиційно тут зустрічаються делегації сусідніх областей, символізуючи об'єднання українських земель в одну державу, передає Depo.Хмельницький.

Цьогоріч 22 січня виповнюється 100 років з того часу, коли відбулася подія, визначальна для всіх українців, як попередніх, так і прийдешніх поколінь. Цього пам'ятного дня на історичній арені з проголошенням Центральною Радою IV Універсалу Україна вперше постала як єдина, незалежна і суверенна держава.

В честь дня проголошення Акту возз'єднання Української народної республіки і Західно-Української народної республіки в державі відбуваються різноманітні заходи, покликані увіковічити пам'ять про цю важливу історичну подію.

Головні урочистості Надзбручанського краю відбувлися на мосту через річку Збруч між селом Гуків, що на Чемеровеччині, та селищем Скала-Подільска Борщівського району Тернопільської області. Завітали на дійство гості з усіх куточків області, а також делегацій від Вінниччини, Івано-Франківщини, Львівщини.

Розпочалося святкування із символічного єднання: на мосту з двох частин склали знамено України. Від Хмельниччини представили 50 м синього стягу, а від Тернопільщини 50 м жовтого, які разом символізують століття соборності.

Після обміну хлібом-сіллю краяни урочистою ходою пройшли до Пам'ятного Хреста легендарному генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу. Далі - урочисте підняття Державного Прапора, обмін подарунками, танцювальний флеш-моб.

Окрім того, працює ярмаркове містечко, де можна подивитися на витвори народних майстрів та придбати пам'ятні сувеніри. У будиночках разом представляють свою творчістю і представники Хмельниччини, і представники Тернопільщини.

Встановили й рекорд України за найбільшою кількістю державних прапорів, що зібрані в одному місці. Їх нарахували більше трьох тисяч.

Святковий настрій всім присутнім забезпечує патріотична концертна програма за участю творчих колективів Хмельниччини та Тернопілля.

Стометровим стягом на Збручі зустрілися делегації сусідніх областей  - Тернопільщина та Хмельниччина (ФОТО), фото-1 Стометровим стягом на Збручі зустрілися делегації сусідніх областей  - Тернопільщина та Хмельниччина (ФОТО), фото-2 Стометровим стягом на Збручі зустрілися делегації сусідніх областей  - Тернопільщина та Хмельниччина (ФОТО), фото-3
тернопіль хмельницьк збруч акт злуки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі