Чим насправді годують дошкільнят у Тернополі? (ВІДЕО)

Журналісти  з’ясували, чи дотримуються норм у тернопільських дитсадках, скільки грошей в день витрачають на харчування одного малюка, та чи є раціон збалансованим. 

Вихованці дитячого садка №4 розказують про підвечірок. Зараз – це сухарики і чай. Традиційно, кожного дня у діток є сніданок, обід, підвечірок і вечеря.

"Є молочне, є омлет, є картопля з омлетом. На обід іде суп,  борщ, суп з фрикадельками, картопля з тефтелі, картопля з котлетою. Горох з рибною котлетою, салат з бурячка, салат з огірка".- Розповіла Мар'яна Моучеус, шеф-кухар Тернопільського дошкільного закладу №4. 

Меню складають старша медсестра, комірник і завідуюча закладом.

Світлана Куземко, комірник, завідуюча господарством закладу повідомила:

"В раціоні обов’язково має бути відповідна кількість молочних продуктів, м’яса. Це все має бути раціонально, відповідний калораж. Меню приблизно прораховуємо наперед на тиждень. Щоб вони отримували білки, вуглеводи і жири".

Все це записують у перспективне меню. Рецепти беруть із різних джерел, зокрема, книг, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Продукти для страв замовляють у тернопільських постачальників, які виграли тендер. Якість харчів суворо контролюють, перевіряють необхідні сертифікати та терміни придатності. Зберігають продукти в спеціальних комірчинах.

"Ми зберігаємо м’ясо-молочні продукти. Для кожних продуктів в нас є окремі холодильники, морозильні камери. В другій кладовці більш сипучі, крупи, консервація. Так, щоб було окремо. Обов’язково окремо зберігаємо яйця, щоб вони не мали доступу до молочної продукції".- Зазначила Світлана Куземко.

Старша медсестра Галина Кобильник відповідає за санітарні норми на кухні. Кожного дня знімає проби готових страв для контролю якості.

"Кожного дня після сніданку. Беруть стерилізовані баночки. Накидаємо сніданок. Там молочне, що в нас там є і залишаємо їх в холодильнику на 3 дні".- Повідомила вона.

Теж саме роблять з обідом і вечерею. Знімають такі проби кожного дня, після усіх прийомів їжі. Таким чином перевіряють страви на калорійність та інфекції. На кухні теж дотримуються усіх норм під час роботи. Весь інвентар використовують за призначенням. Обробляють необхідними засобами, зокрема, термічно.

Людмила Цімерман, завідувач закладу проінформувала:

"Харчуванням я дуже задоволена. Тому, що ми самі контролюємо дуже суворо. Щоб було по-перше різноманітно, по-друге смачно, калорійно. Щоб були всі продукти".

Журналістам вдалось поспілкуватись і з батьками дошкільнят. Кажуть, харчуванням задоволені, а діти завжди ситі.

"Харчуванням я задоволена, дитина ніяких претензій не має".- Сказала мама Ірина Тернова.

"Так, мене все влаштовує, харчуванням я задоволена. Так, завжди ситий. В цьому і плюс. Після сну діти голодні і щоб не чекати вечері, вони мають такий перекус".- Зазначила Леся Навроцька.

Кожного дня на харчування однієї дитини виділяють 22 гривні.

Детальніше у відео "Т1".

Дошкільнята харчування Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі