До «вибивання» боргів із тернопільських підприємців долучиться виконавча служба

Як слід об’єднати зусилля, щоб зменшити заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), радилися фахівці у Тернополі.

Під час дискусії у присутніх народилося кілька цікавих думок. Про це повідомили у Секторі комунікацій Головного управління Державної фіскальної служби (ГУ ДФС) в області.

Нагадаємо, «Своєчасна сплата єдиного соціального внеску суб’єктами підприємницької діяльності, погашення заборгованості з даного платежу» – саме такою була тема зустрічі фахівців фіскальної служби області із представниками Пенсійного фонду. Усе – логічно, адже надходження від єдиного внеску залежать насамперед від належного розміру зарплати та легалізації найманої праці.

– В обговоренні проблемних питань щодо справляння ЄСВ, зокрема, взяли участь: заступник начальника Головного управління ДФС в області Петро Якимчук, начальник управління податків і зборів із фізосіб Лариса Березюк, а також начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Ігор Москалик і перший заступник начальника цього ж відомства Алла Якубовська, – кажуть у податковій.

Принагідно Петро Якимчук зазначив, що впродовж 2018 року працедавці Тернопільської області спрямували на соціальні потреби 3 млрд 313 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

– Це – аж на 718,4 млн гривень більше, ніж позаторік, – каже він. – Лише за грудень минулого року надходження внеску склали 356,3 млн грн, що на 63,3 млн грн більше, ніж у грудні 2017-го.  

Проте, виявляється, не всі суб’єкти господарювання сумлінно сплачують ЄСВ. Так, на початку 2019 року борг складав 90,6 млн грн.

– Втім, за останні два місяці заборгованість зменшилася на 15,1 млн грн, зокрема, за грудень – на 10,4 млн грн, – додає пан Якимчук. – Позитивна тенденція триває. Так, за дві декади січня 2019-го несплата із цього платежу зменшилася ще на 2,2 млн грн і становить 88,3 млн грн.

Власне, це засідання пройшло в руслі конструктивного діалогу. Учасники вирішили активізувати спільну роботу із платниками та органами Державної виконавчої служби в області щодо погашення заборгованості та в частині легалізації трудових відносин. Адже від продовження виконання заходів, спрямованих на забезпечення дотримання фізичними особами-підприємцями сплати ЄСВ, ніхто відмовлятися не планує.

Тернопіль борги виконавча_служба
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі