Що робити тернополянам з використаними батарейками? (відео)

Екологічні проблеми все частіше турбують мешканців Тернопілля. Батарейки є квартирі кожного із нас. Як відомо, викидати у смітних їх не можна, та й спеціального місця, де б їх приймали також не знайти. Як бути із проблемою, та куди все ж дівати батарейки після використання? 

Ще донедавна у Тернополі знаходилися бокси для збору батарейок, – розповідають тернополяни. Та зараз тут лиш пошкоджені труби. Цим містяни надзвичайно обурені, адже знають, що такі відходи в звичайний смітник викидати не можна, повідомляє Тернопіль1

Про небезпеку використаних батарейок говорять і науковці. Доктор біологічних наук тернопільського університету розповідає, батарейки містять у собі олово, ртуть, цинк, магній та інші небезпечні речовини. 

ОЛЕГ ПОКОТИЛО, ДОКТОР БІОЛОГІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР, ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ХАРЧОВОЇ БІОТЕХНОЛОГІЙ Й ХІМІЇ ТНТУ «Достатньо лише одного елемента, щоб забруднити 20 метрів квадратних грунту. Або 400 літрів води. При цьому ці елементи надовго залишаються в грунті та можуть вбиратись рослинами, тваринами і отруювати організм людини».

Олег Покотило розповідає, ртуть негативно впливає на дихальну та нервову систему, а також на нирки. Кадмій завдає непоправну шкоду печінці. Тож професор радить, зберігати такі відходи в темному місці. Та по мірі накопичення утилізовувати батарейки в спеціальні для цього місця. Такі контейнери подекуди можна зустріти біля навчальних закладів та на зупинках. А також в окремих магазинах міста. 

Ось у цьому маркеті батарейки приймають уже 9 років. 

ОЛЕГ ГАЛИЧ, ВОЛОНТЕР, ДИРЕКТОР МАГАЗИНУ: «В Тернополі спеціалізованого підприємства по переробці немає. Тому ці батарейки ми відвозимо у ДП «Аргентум» у Львів. Коли в нас назбирувалось 300 кг, ми ці відходи відвозили за власний кошт. І нас уже не хвилювало, що на цьому заводі там з ними будуть робити».

За підрахунками директора магазину, за ці роки відвезли близько 2 тонн відходів. Та з жовтня підприємство «Аргентум» батарейки не приймає. Олег Галич на разі не знає, що робитиме із небезпечними відходами. Адже їх у магазині назбиралось вже близько півтони. Про саму проблему знають і в управлінні екології Тернопільської міської ради. Не знають тільки, як її вирішити. Єдиний завод, який утилізовував батарейки у Львові, закрили. Що робити з використаними батарейками – питання відкрите. Наразі в одній з Всеукраїнських екологічних організацій запропонували вивозити відходи у Європу. Та, чи по кишені це державі..? Щоб експортувати двісті тисяч тонн батарейок до Європи, знадобиться понад сто тисяч євро.

Тернопіль батарейка утилізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі