На Тернопільщині кількість хворих на кір б’є рекорди

У січні кір виявили у півтисячі жителів області. Більшість хворих – діти. Відтак лікарі б’ють на сполох і просять не відмовлятися від щеплень, яке безкоштовне для неповнолітніх осіб. Пише За Збручем.

Ситуацію з кором на Тернопільщині називають неблагополучною. Регіон належить до числа областей з найбільшою кількістю хворих. Через постійний ріст рівня захворюваності на кір, в Україні можуть запровадити статус епідемії. Про це уже заявляла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Зокрема вона наголошувала на важливості вакцинації, а також непоправних наслідках кору. Минулого року від ускладнень цього захворювання померло 16 українців, летальні випадки зафіксовані і цього року. А загалом у 2018-му на кір перехворіло понад 50 тисяч людей.

«Кір поширюється кір через низький рівень колективного імунітету. Для цього, що ці тенденції зупинилися, необхідна вакцинація», – стверджує лікар-епідеміолог Світлана Маціпура. «У Тернополі діти до 18 років можуть безкоштовно вакцинуватися за календарем та надолужити пропущені щеплення у поліклінічних відділеннях міської дитячої комунальної лікарні за адресами:  вул. Федьковича, 16, бульв. Д. Галицького, 28, вул. Миру, 11, вул. Київська, 12, просп. Злуки, 57 та вул. Морозенка, 7. Не підлягають вакцинації діти, яким проводять переливання крові, призначена імуносупресивна терапія, а також діти, які мають непереносимість білка. Для того, щоб вберегти дітей цієї категорії від інфекції, варто максимально уникати контакту з хворими».

Ознаки кору схожі до проявів ГРВІ або грипу. Перші симптоми у хворого: висока температура, кашель, нежить. Пізніше спухає обличчя, з’являється почервоніння на шкірі. Відтак лікарі радять не зволікати, при перших підозрах викликати швидку допомогу.

тернопіль кір вакцини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі