Двоє тернопільських семінаристів стали ютуб-блогерами (Відео)

EnMaandBooks – молодий Ютуб-блог авторами якого є такі  ж молоді тернопільські семінаристи: Андрій Волянюк та Мар‘ян Костюк.

Хлопці розповіли про ідею проекту, буденне життя, та улюблені книги, пише Терен.

– Розкажіть трохи про себе, хто ви?

– Я Мар’ян і я просто читаю книжки, багато. Відчуваю, що моя місія ділитися цим, тому що зараз є чимало речей про які хочеться розповісти, бо суспільство досі не читає настільки багато, як би того хотілось. Про себе ж особисто: людина, що цікавиться поезією, книгами, релігією, амбіційний і дуже комунікабельний.

–  Важко сказати поки хто ж я.  Це все поки написано простим олівцем, там де мало б бути вже кольорово. Але тим не менше до семінарії, блогу і того, чим займаюсь зараз, я закінчив Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка за спеціальністю інженер-програміст. Дуже романтична і непостійна людина, це проявляється у моїй поезії. Ну і вважаю, що не можна  писати не читаючи, так і з’явилась любов до книг. – розповів Андрій Волянюк.

– Як починався ваш старт на Ютубі?

– Рішення врешті таки спільне. До початку воно проявлялось у миттєвих ідеях, які до кінця не обговорювались. Десь пів року ми до цього йшли, наприклад, писали рецензії у Інтернеті. – каже Андрій.

– Від себе додам, що ми і до того писали відгуки, у наших Інстаграмах. Але думаю, що це не має такого ефекту, як відео-блог. Тим більше таких блогів є небагато, ну або ж вони дуже схожі до американських колег. – додає Мар‘ян.

– Хто вам допомагає? Чи є такі люди, та як відбувався запис і монтаж першого випуску?

– Все почалось з крутої книги “Правда про справу Гаррі Квеберта”. Вона дуже вразила нас, хотілось про неї набагато більше сказати ніж рецензія у Інстаграм. Між першим випуском і останнім, я думаю, різниця колосальна. Бо прислухаємось до критики підписників, друзів. У нас є команда, звісно. Нас 4, кожен має свої обов’язки. – розповідає Мар‘ян.

– Починалось все з нас обох, але з часом зрозуміли, що треба підтримка. Багато часу займає і сценарій, і монтаж. Наші найближчі знайомі Тарас і Северин радо нам у цьому допомогли. Саме вони, бо їм подобається те, що ми робимо. – додає Андрій.

– За яким принципом ви обираєте книги для оглядів? Бо ж літератури зараз не так і  мало, чим керуєтесь при виборі?

– У цьому, мабуть, і найбільша проблема полягає. Треба завоювати аудиторію, сектор людей, які будуть прислухатись. Тому вибір падає на ті книги, які зараз на слуху, які з’являються. – каже Андрій.

– Намагаємось, як казав Андрій, прислухатись до інших. Робимо опитування, виникає проблема, що називають різні жанри, тому намагаємось змінювати огляд на жахи наступним оглядом роману, тощо.Також, популяризуємо українських авторів, бо про них мало говорять, а вони справді дуже якісні.– коментує Мар‘ян.

– Є якась реакція від українських письменників на ваші відгуки?

– Це проблемне питання. Ми чекаємо віддачі від людей, які написали ту чи іншу книгу. Є чимало людей, які аби сподобатись автору просто нахвалюють її, але розгорнутих і чесних відгуків мало. Можливо, то страх. Ми авторів відкриємо повною мірою. – розповідає Андрій.

– Одні радо погоджуються. Поширюють наші відео. А є такі, без імен — сміється Мар‘ян- просто майже ігнорують, не звертають уваги.

– Скільки це хобі займає у вас часу і чи вистачає його, бо навчання у семінарії, то насамперд дисципліна і чіткий план, як влаштовуєте графік?

– Це по-суті серйозна робота, творчість на яку треба час. У наших умовах його не просто знайти, але ми знаходимо, це не рахуючи прочитання книги. Якщо готування відео, то на це йде днів два. Я не можу щось пропустити, тому дуже контролюю весь процес.  – відповідає Андрій.

– Більшість удару на себе приймає Андрій, друзі роблять додаткову роботу, готують фото, допомагають. Я часто берусь за сценарій. – додає Мар‘ян.

– Ви книгомани, то ж назвати ТОП-3 того, що варто прочитати всім для вас не буде складно. Що радите читачам?

– Це кожного разу вкрай складно, так само, як порадити фільм чи пісню, бо для кожного підбираєш щось, що сподобається йому. На перше місце, безперечно, я поставлю Біблію, трохи очевидно почути це від семінариста, але все ж таки — це та книга, яка мене зробила таким, як я є. Наступне – це історія хобіта і власне усього створеного світу Толкіна. Ну і Стівен Кінг, як автор, не виокремлюючи окрему книгу, думаю, для кожного є щось своє в його добірці. – радить Андрій.

– Ми хочемо зробити відгук на Олесандра Дроздова і його “№1. Роман-вибух”, це дуже специфічний, але дуже цікавий твір. Для того аби зрозуміти хто ти і для чого, точно посяде вагоме місце у вашому житті. Також дуже раджу “Фореста Гампа”, фільм бачили, мабуть, чи не всі, але книга це інше. Може здатись, що вона дуже проста, все ж лаконічно пояснює, що таке життя. Ну і третя “Кохання під час холери” , автора Габріель Гарсія Маркес. – додає до списку Мар‘ян.

Про книги хлопці, кажуть, готові говорити годинами, бо світ літератури не має кордонів. А тернополянам радять читати, знайти свій жанр, те, що до душі, головне — не зупинятись. Починати, можливо, із новел, поезії, знайшовши своїх авторів та свій жанр. А допоможуть у цьому, імовірно, якраз таки вони, своїми оглядами на каналі EnMaandBooks.

книжки семінаристи блог
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі